Gazeteci Zafer Özdemir kimdir, rahatsızlığı ne, sağlık durumu nasıl?

Gazeteci Zafer Özdemir kimdir, rahatsızlığı ne, sağlık durumu nasıl?

Kök hücre tedavisi nedeniyle bir süredir Gebze John Hopkins Anadolu Hastanesi'nde tedavi gören gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir için kan ihtiyacı belirdi. Vatandaşlardan yardım isteyen Özdemir, ''Kan verme işlemi iki günden beri durdu. Daha önce gelenler oluyordu. Bu benim için hayati önem taşıyor.'' ifadelerini kullandı. Peki, uzun zamandır kök hücre tedavisi gören gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir kimdir?

Gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir, geçtiğimiz aylarda kök hücre tedavisi gördü. Bağışıklık sisteminin kendisine nakledilen kök hücreleri kabul etmemesi üzerine yeniden tedavi altına alınan Özdemir için kan ihtiyacı belirdi.  Yapılan çağrılar neticesinde ihtiyaç karşılanmış Özdemir'in tedavisi sürmüştü. Fakat deneyimli gazetecinin yaklaşık iki gündür kan temininde sorun yaşadığı ortaya çıktı. SuperHaber'den Mevlüt Yüksel ile bir görüşen Özdemir, henüz iyileşmediğini belirtip her gün taze plazma ve trombosite ihtiyacı olduğunu belirtti.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Özdemir, ''50 yaşın altında, hiçbir kronik rahatsızlığı bulunmayan ve son bir hafta içerisinde de ilaç tedavisi görmemiş kişilerin Gebze John Hopkins Anadolu Hastanesi’nin kan merkezine, "Zafer Özdemir" ismi ile başvurmaları gerekiyor.'' ifadelerini kullandı. Pandemi şartları nedeniyle hastaneye gideceklerin 444 4 276 (Dahili 5053) numaralı telefonu arayarak randevu alması gerekiyor.

Zafer Özdemir kimdir, rahatsızlığı ne, sağlık durumu nasıl?

1986 yılında Günaydın gazetesinde polis muhabiri olarak Babıali'ye adım atan Zafer Özdemir o tarihten bir çok basın kuruluşunda muhabirlikten yazı işleri yönetimlerine kadar çeşitli görevlerde bulunmuştu. Son yıllarda bir yandan iş dünyasına adım atan diğer yandan da üniversitelerde öğretim görevlisi olarak İletişim mesleğinin inceliklerini öğrencilerine aktaran Özdemir bu yıl içinde hastalığı nedeniyle kök hücre nakli oldu. Ancak nakledilen kök hücreler vücut tarafından reddedilerek yıkıma uğratılınca yeniden yoğun tedavi altına alınan Özdemir için son zamanlarda taze plazma ve trombosit ihtiyacı ortaya çıktı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS