hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazi Üniversitesi eski çalışanlarına gözaltı kararı

  Gazi Üniversitesi eski çalışanlarına gözaltı kararı
  expand

  Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltı kararı verilen Gazi Üniversitesi eski çalışanı 19 kişiden 10'u gözaltına alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY ile irtibatlı ve iltisaklı oldukları tespit edilen Gazi Üniversitesi eski çalışanı 19 şüpheli hakkında gözaltın kararı verildi. Bu kişilerin, daha önce kurum tarafından FETÖ şüphesi nedeniyle ihraç edildiği belirtildi. Yapılan operasyonlarda 10 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

  Savcılıktan açıklama

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı ve iltisaklı oldukları tespit edilen ve bir çoğu KHK'lar kapsamında ihraç edilmiş bulunan Gazi üniversitesi eski çalışanı 19 şüpheli şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Şüpheliler hakkında adli işlemler devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow