hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Genelkurmay'dan kriptolu telefon açıklaması

  Genelkurmaydan kriptolu telefon açıklaması
  expand

  Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Devlet erkanıtarafından kullanılan; kriptosu, kripto anahtarları, yazılımı ve cihazın üretimitamamen TÜBİTAK tarafından yapılan 'Kriptolu Cep Telefonları' ile Türk SilahlıKuvvetlerinin hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Devlet erkanı tarafından kullanılan; kriptosu, kripto anahtarları, yazılımı ve cihazın üretimi tamamen TÜBİTAK tarafından yapılan 'Kriptolu Cep Telefonları' ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, bir gazetede 'devlet erkanının kullandığı kriptolu cep telefonlarına ait anahtarların Genelkurmay Başkanlığına bağlı MUBİLDESKOM Elektronik Anahtar Üretim Merkezi'nde insan müdahalesi olmadan elektronik ortamda üretildiği' iddiasının yer aldığı belirtildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Devlet erkanı tarafından kullanılan, kriptosu, kripto anahtarları, yazılımı ve cihazın üretimi tamamen TÜBİTAK tarafından yapılan 'Kriptolu Cep Telefonları' ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow