hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  GÖKBEY ve HÜRJET dünya sahnesine çıkıyor

  KAYNAKCNN TÜRK

  Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen HÜRJET ve GÖKBEY, havacılık, savunma ve uzay sanayisinin dünyadaki en prestijli etkinliklerinden birinde 22-26 Temmuz'da vitrine çıkacak. HÜRJET ve GÖKBEY, yurt dışında ilk uçuşlarını İngiltere'de yapacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GÖKBEY VE HÜRJET YURT DIŞINDAKİ İLK UÇUŞUNU YAPACAK

  Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen HÜRJET ile GÖKBEY, havacılık, savunma ve uzay sanayisinin en prestijli etkinliğinde sahnede olacak. İhracat için yeni kapılar açılacak. Türk savunma ve havacılık sanayisinin milli hava araçları, etkinlik kapsamında yurt dışındaki ilk uçuşlarını gerçekleştirecek.

  GÖKBEY ve HÜRJET dünya sahnesine çıkıyor

  HÜRJET ve GÖKBEY, etkinlikte sergileyecekleri performanslarla Türkiye'nin havacılık teknolojisindeki ilerlemesini ve uluslararası rekabet gücünü gözler önüne serecek. Jet eğitim ve hafif taarruz görevlerini yerine getirebilen çok amaçlı bir uçak olarak ilk görevine hazırlanan HÜRJET'in bu yıl ayrıca 3-5 Eylül'de gerçekleştirilecek Mısır Uluslararası Airshow kapsamında gösteri uçuşu yapması planlanıyor. Arama-kurtarma, VIP taşımacılığı, sağlık hizmetleri ve askeri görevler gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilen GÖKBEY helikopteri ise çok yönlü bir genel maksat helikopteri olarak farklı ihtiyaçlara cevap verebiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GÖKBEY ve HÜRJET dünya sahnesine çıkıyor

  HÜRJET, İngiltere'deki Airshow'da gerçekleştireceği gösteri uçuşunda HÜRJET uçuş dinamiklerinden örnekler verecek. GÖKBEY de manevra kabiliyetini ve stabil uçuş performansını ortaya koyacak. Bu uçuşlar aynı zamanda Türkiye'nin havacılık ve savunma sanayisindeki mühendislik ve tasarım yeteneklerini de gözler önüne serecek. HÜRJET ve GÖKBEY'in bu prestijli etkinlikte yer alması, Türk havacılık sanayisinin uluslararası arenadaki tanınırlığını ve prestijini artıracak. Sergilenen performanslar, potansiyel uluslararası iş birlikleri ve ihracat fırsatları için de önemli zemin oluşturacak. Son dönemde havacılık sanayisinde görülen canlanmanın bir yansıması olarak İngiltere'deki etkinlikte yoğun bir ilgi ve rekor katılım bekleniyor. Etkinlik boyunca çeşitli hava araçlarıyla hava gösterileri yapılacak, yeni satın alma ve işbirliği anlaşmaları gerçekleştirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow