hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VERGİSİZ TELEFON! Üniversite öğrencilerine vergi muafiyetli (vergisiz) cep telefonu ve bilgisayar!

  VERGİSİZ TELEFON Üniversite öğrencilerine vergi muafiyetli (vergisiz) cep telefonu ve bilgisayar
  expand

  AK Parti seçim beyannamesi içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan peş peşe önemli açıklamalar geldi. Erdoğan’ın son dakika açıklamasında yükseköğretim öğrencilerine bir defaya mahsus olmak üzere vergi istisnalı cep telefonu ve bilgisayar müjdesi de verildi. Peki, üniversite öğrencilerine vergisiz cep telefonu ve bilgisayar mı olacak? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda oldukça önemli açıklamalarda bulunmuştu. Seçim sürecinde ve sonrasında atılacak adımlara ilişkin bilgilendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversite öğrencilerine vergi istisnalı cep telefonu ve bilgisayar satışı ile ilgili müjdeyi de vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeye yönelik yeni açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

  Üniversite öğrencilerine vergisiz cep telefonu ve bilgisayar mı olacak?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi açıklamasında “Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz.” ifadelerine yer vermişti. Bu kapsamda yükseköğretimde öğrenimine devam eden ve başlayacak olan öğrenciler bir defaya mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satın alabilecekler.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. 9 bin 500 lirayı geçmeyen telefon ve bilgisayar için 5 bin 500 liraya kadar teknoloji desteği vereceğiz. Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. İstedikleri 3 mobil şebeke üzerinden kullanabilecekler." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Şimşek'ten vergisiz telefon açıklaması

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti'nin üniversite öğrencilerine vergisiz telefon vaadine yönelik bir çalışmalarının olduğunu fakat çalışmanın, tamamlandıktan sonra kamuoyuna duyurulacağını söyledi. Bakan Şimşek, 'Çalışmamız var ama detay veremiyorum' dedi.

  Vergisiz telefonda tüm detaylar belli oldu

  Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversitelilerin ÖTV’siz ve KDV’siz cep telefonunu nasıl alacağını Hürriyet'e anlattı. Bakan Uraloğlu gençlere Vergisiz cep telefonuna ilişkin şu bilgileri verdi: “ÖTV ve KDV’siz cep telefonundan, üniversite öğrencilerinin tamamı gelirlerine bakılmaksızın, yüksek okul ve açıköğretimde okuyanlar dahil, 7 milyon Öğrenci yararlanacak. Aylık 10 GB bedava internetle birlikte başlayacak. Vergisiz telefon tüm model ve markaları kapsamayacak. Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacak ve bunlar için de bir üst sınır olacak. Türkiye’de üretenler içinde Samsung, General Motor var, Huawei, Apple yok. Vergi alınmaması telefonların fiyatlarını yarı yarıya ucuzlatacak. 10 GB bedava internet için 3 operatörden teklifleri aldık, kamuya maliyeti yıllık birkaç milyar TL olacak. Kişinin hattıyla telefonunun mutlaka belli süre uyumlu olması gerekecek yani en az 2 yıl başkası kullanamayacak, başkasına satılamayacak. Bunun takibini biz BTK aracılığıyla yapacağız.”

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow