hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  GSB kura sonuçları 2022 isim listesi... Gençlik ve Spor Bakanlığı evrak teslim tarihi ve istenilen belgeler!

  GSB kura sonuçları 2022 isim listesi... Gençlik ve Spor Bakanlığı evrak teslim tarihi ve istenilen belgeler
  expand

  GSB personel alımı kura çekimi ile bilgiler binlerce kişinin gündeminde yer alıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, kura çekimi duyurusunda yer alan detaya göre; Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından listede yer alan aday listesinin belirlenmesi için 31 Ağustos'ta noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Peki, GSB kura çekimi kura sonuçları 2022 isim listesi yayınlandı mı? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı kura çekimi sonuçları listesi binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. Bakanlığın taşra teşkilatında temizlik görevlisi meslek kolunda 144’ü engelli, 106’sı eski hükümlü statüsünde olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı için 12 Ağustos'ta sona eren başvuruların ardından, dün kura çekimi gerçekleşti. Kura çekiminin sona ermesinin ardından adaylar GSB işçi alımı kura sonucu isim listelerini Bakanlığın internet adresinden ve İŞKUR hesabından sorgulayabilecekler.

  GSB KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

  GSB kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da Bakanlığımız Merkez Binası Konferans Salonu’nda (Örnek Mah. Oruç Reis Cad. No:13 Altındağ/ANKARA) gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonuçları isim listeleri Pgm.gsb.gov.tr internet adresinden yayınlandı. 

  GSB KURA SONUÇLARI, GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN!

  GSB EVRAK TESLİM TARİHLERİ NE ZAMAN?

  Adaylar asil ve yedek isim listelerini Bakanlığın internet adresinden öğrenebilecek. Belge teslim etmeye hak kazanan adaylar 12 - 14 Eylül 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde evraklarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine götürebilecekler. 

  Kura çekimi sonucu asıl olarak belirlenen adaylar ile öncelik hakkı bulunan ve doğrudan belge teslim etmeye hak kazanan adaylardan belgeleri geçerli olmayan veya süresi içerisinde belge teslimi yapmayan adayların yerine yedek listede yer alan adaylardan sırasıyla 15 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından belge teslimi çağrısı yapılacaktır. Belirlenen süre içerisinde talep edilen belgeleri doğru ve eksiksiz teslim etmeyen adaylar sözlü sınava katılma haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GSB TESLİM EDİLECEK BELGELER NELER?

  a) En az Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya e-Devlet üzerinden alınmış doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi,

  b) Beyan formu (Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince belge teslimi esnasında temin edilecektir.)

  GSB SÖZLÜ SINAVLARI NE ZAMAN?

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecektir. Sürekli işçi alımına ilişkin her aşamada Bakanlığımız internet sitesinde yapılacak duyurular tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow