hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  GSB personel alımı başvuru sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak?

  GSB personel alımı başvuru sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak
  expand

  Bakan Kasapoğlu'nun açıklaması ile başlayan 4 bin 147 GSB personel alımı başvuruları 10-15 Eylül 2022 tarihlerinde alındı. Büro personeli, güvenlik görevlisi ve temizlik işçisi gibi kadrolar için alınan başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. İşte konuyla ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 147 personel alımı başvuruları 10-15 Eylül 2022 tarihlerinde sona erdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik işçisi, büro personeli, güvenlik görevlisi başvuru sonuçları açıklama tarihi gündemde yer alıyor. KPSS puanı esas alınarak değerlendirilecek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı yerleştirme sonuçları başvuran adaylar tarafından bekleniyor.

  GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  GSB personel alımı başvuru sonuçlarına dair tarih bilgisi henüz açıklanmadı. 300 büro personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 bin 981 destek personeli alımında başvuru sonuçları e-Devlet şifresi ile Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecekler. Yerleştirmelerde KPSS puanı en yüksek adaydan başlanacak ve asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için KPSS’de 60 (altmış) puan almış olma şartı göz önünde bulundurulacak.

  Yedek sıralamasında yer alan adaylar için yedek listede yer almak daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmeyecektir. Yerleştirme sonuçlarına ilişkin itirazlar, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Personel Genel Müdürlüğü Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapılacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İtirazlar, en fazla 5 (beş) iş günü içinde incelenerek karara bağlanacak ve adayın itiraz dilekçesinde beyan ettiği posta adresine bildirilecektir. Süresi içinde yapılmayan, e-posta veya faks ile yapılan, itiraz dilekçesinde T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adres bilgileri bulunmayan dilekçeler ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow