Gül Burakcan'ın babasını aradı!

Gül Burakcan'ın babasını aradı!

Gül Burakcan'ın babasını aradı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Berkin Elvan'ın ölümünün ardından çıkan olaylar sırasında Tunceli'de şehit olan polis Ahmet Küçüktağ ile İstanbul'da DHKP-C tarafından öldürülen Burakcan Karamanoğlu'nun babalarını arayarak başsağlığı diledi. Gül, her iki babaya da sağduyulu açıklamalarından dolayı teşekkür etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beyoğlu'nda iki grup arasında çıkan tartışmada başından vurularak öldürülen Burakcan Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu'nu arayan Cumhurbaşkanı üzüntülerini iletti, "Acınızı paylaşıyorum" dedi.

Karamanoğlu'nun olay sonrası sağduyu çağrısı yaparak "Bu olayları tasvip etmiyoruz" mesajı verdiğini hatırlatan Gül; "Açıklamalarınızı takip ettim, yüreğinizde acıyı taşırken verdiğiniz metanetli mesajlardan etkilendim, bunun için ayrıca teşekkür ederim" dedi.

Cumhurbaşkanı, Tunceli'de Berkin Elvan'ın ölümünün ardından polisle göstericiler arasında çıkan olaylar sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın babası ile de görüştü.

Gül, şehit polisin babasına "bir isteğiniz var mı?" sorusunu yöneltti. Ancak şehit babası "hiçbir isteğimiz yok, teşekkür ederiz" yanıtını verdi.