Gülerek girdiği doğumun ardından hayatını kaybetti

Gülerek girdiği doğumun ardından hayatını kaybetti

Antalya'da 23 Temmuz'da Kepez Devlet Hastanesi'nde üçüncü çocuğunu doğuran 33 yaşındaki Şehriban Hayda, sağlıklı bir erkek çocuk dünyaya getirdikten bir süre sonra yaşamını yitirdi. Doktorların durduramadıkları bir kan kaybı nedeniyle eşinin öldüğünü söylediklerini aktaran Mustafa Hayda, eşinin ölümünde ihmal bulunduğu şikayetiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Seramik ustası Mustafa Hayda (36), 23 Temmuz'da öğle saatlerinde eşinin doğum sancılarının başlaması üzerine Kepez Devlet Hastanesi'ne gittiklerini anlattı. Hayda'nın anlattığına göre, eşi hastanenin asansörünün bozuk olması nedeniyle doğumhanenin bulunduğu ikinci kata yürüyerek çıktı. Şehriban Hayda alındığı doğumhanede sağlıklı bir erkek çocuk dünyaya getirdi ancak bebeğini kucağına alamadan yaşamını yitirdi.

'Gülerek doğuma girdi'

İki erkek çocuğunun daha olduğunu belirten Mustafa Hayda, eşinin gülerek ve heyecanla saat 14.00 sıralarında doğumhaneye girdiğini söyledi. Saat 19.30'da doğumun gerçekleştiğini ve eşinin sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdiğini haberini aldığını dile getiren Hayda, sevincini yakınlarına mesaj çekerek paylaştığını anlattı. Ancak eşinden bir süre daha haber alamadığını belirten Hayda, "Endişelenmeye başladım. Sonra ölüm haberi geldi. Doktorların söylediğine göre, doğum olduktan sonra hızla kan kaybı olmuş. Kanama bir türlü durmayınca da eşim kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiş" dedi.

Suç duyurusunda bulundu

Ölüm haberine inanmak istemediğini vurgulayan Mustafa Hayda, “Güle oynaya doğumhaneye gönderdik. Başka hastanede doğum yapmasını istememe rağmen ısrarla burayı istedi. Ben düzenli olarak Kızılay'a kan bağışında bulunurken, eşim kan kaybından yaşamını yitirdi. Savcılığa ihmal olduğuna yönelik suç duyurusunda bulundum. Otopsi raporunu bekliyoruz. Eğer eşimi sezaryen doğuma almış olsalardı, bence sonuç böyle olmazdı. Hatta doğumdan bir hafta önce doktor doğumun sezaryenle olacağını söylemişti. Ama doğum yapacağı gün normal doğuma karar vermişler" diye konuştu.

Mustafa Hayda, yeni doğan bebeklerine eşinin izlediği bir dizi film nedeniyle 'Ertuğrul' ismini vermek istediğini, kendisinin de eşinin bu arzusunu yerine getirdiğini kaydetti. Annesiz kalan minik Ertuğrul'a, Mustafa Hayda'nın annesi bakıyor.

Hayda'nın cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin ardından Kurşunlu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS