Gülmen ve Özakça'nın avukatları tutuklandı

Gülmen ve Özakça'nın avukatları tutuklandı

İstanbul merkezli operasyonda gözaltına alınan 16 avukat tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi, 4 ayrı mahkeme tarafında ifadelerinin alınması tamamlanan avukatlardan 14'i tutuklanırken iki kişi serbest bırakıldı.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bürolarından ve evlerinden gözaltına alınan 16 avukat  emniyet müdürlüğünde işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye çıkartıldı. Savcılık sorgusunun tamamlanmasının ardından gözaltındaki avukarın tümü tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. 


KHK ile açığa alınmalarınından ardından açlık grevine başlayan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın da avukatlığı yapan Halkın Hukuk Bürosu'ndan avukatların sorgusu dört ayrı mahkeme tarafından yapıldı


Mahkeme ifadelerinin ardından, Didem Baydar, Şükriye Erden, Ayşegül Çağatay, Aytaç Ünsal, Yağmur Ereren, Zehra Özdemir, Ebru Timtik, Barkın Timtik, Engin Gökoğlu, Süleyman Gökten, Aycan Çiçek, Naciye Demir, Behiç Aşçı, Aycan Çiçek tutuklandı. Mahkeme Ezgi Çakır ve Ahmet Mandacı'nın ise serbest bırakılmasına karar verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS