Günlük gazete başlıkları

Günlük gazete başlıkları

Günlük gazete başlıkları

Türkiye'nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine cnnturk.com'dan ulaşın.

Şiddet çocuklara kadar indi
Toplumda giderek yükselen şiddet ilköğretime kadar indi. Bursa’nın ünlü alışveriş merkezi Zafer Plaza önündeki haraç tartışması, hergün yüzlerce kişinin dolaştığı Selimiye Parkı’nda hesaplaşmaya dönüştü. 12-14 yaşındaki öğrencilerin bıçaklı kavgasında 3’ü hastanelik oldu. Göğsünden bıçaklanan bir çocuğun durumu ağır.
 
İşte mal beyanım
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 2 sayfalık mal beyanını satır satır dikkatlice son kez okudu. "Tamam yanlış yok" dedi. "İşte açıkla açıkla dediler, açıklıyorum ve imzalıyorum" diyerek önce 2. sayfanın altına imzasını attı. Ardından da 1. sayfanın altını imzaladı.

 

Sezer çıtayı yukarı taşıdı
Cumhurbaşkanı Sezer, oğlunun Çankaya Köşkü'ndeki nikâh töreninden önce ve sonra elektrik sayaçlarını kontrol ettirdi. Törendeki ikramın yanı sıra o geceki aydınlatma giderini de cebinden ödedi.
 
Marmara fayında umut ışığı
Milyonlarca kişinin korkulu rüyası olan büyük deprem, belki de hiç olmayacak. Bunu söyleyen Prof. Dr. Naci Görür. Bakanlık, bu ihtimali araştıracak projeyi iki aydır 'inceliyor'.

 

İşte Baykal'ın malvarlığı
Bülent Ersoy'a açtığı dava nedeniyle mahkemeye malvarlığı dökümünü veren Baykal'ın banka hesabında 100 bin YTL görünüyor. Mahkemeye verilen malvarlığı listesinin tamamını sunuyoruz.

 
Ak Parti ne kadar ak?
Muhalefetin mal bildirimindeki gizliliğin kaldırılması için verdiği yasa teklifi AKP tarafından reddedildi. Hükümetin gerekçesi: Çalışma başlattık. Önümüzde daha önemli kanunlar var.

 

 
Pişmiş Tüpraş'a su
Fiyat iyiydi ama yargı ihaleyi durdurdu. Tüpraş'ın Koç'a devrinin iptali zor. Gözler sıradaki dev özelleştirmelerde.


Barajı iki parti geçiyor
TNS Piar'ın, Aralık 2005 tarihli araştırmasının sonucu: AK Parti yüzde 39.5 ile açık ara birinci. CHP yüzde 14.1... Yüzde 10'luk barajı aşabilen başka parti yok.


 

Özelleştirmede SAT-BOZ
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Tüpraş’ın yüzde 51’lik hissesinin blok satışına ilişkin ihale komisyonu kararının yürütmesini durdurdu.

Karikatür krizi kaleşin ucunda
Fransız gazetesi France Soir’ın Mısır kökenli Fransız sahibi işadamı Raymond Lakah, Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlayan yayın yönetmeni Jacques Lefranc’ı görevden aldı.


 

Karikatür krizi
Hz. Muhammed'i terörist gibi gösteren karikatürlerin Danimarka'ya destek için çok sayıda Avrupa gazetesinde yayınlanması İslam dünyasında öfkeyi zirveye taşıdı.

 
Soyadı taslağı geri çekildi
Adalet Bakanlığı, 26 Ocak'ta Başbakanlığa sevk ettiği ve kadınların kendi kızlık soyadları ile birlikte eşlerinin soyadlarını almalarına son vermeyi düzenleyen taslağı, tepkiler nedeniyle apar topar geri çekti.


 

Kaçma açıkla
Baykal, Erdoğan'a yasanın malvarlığını açıklamak için engel olmadığını anımsattı.

Şener'e ihale öfkesi
Erdoğan: Galataport'ta kararı ben veririm

 

'Korkacak ne var'
Başbakan Edoğan, "Anayasaya göre mal bildiriminde gizlilik esası vardır. Kamuoyuna mal bildirimi açıklamak suç" dedi. Kişinin kendi mal varlığını açıklaması suç değil. Nitekim dün AKP'li iki milletvekili mal varlığını açıkladı.

Sözleşmeli öğretmene müjde
Bu yıl 34 bin yeni öğretmen alınacağını açıklayan hükümetten bir müjde daha geldi: 41 bin geçici sözleşmeli öğretmen sürekli sözleşmeli kadrosuna alınacak.

 

Komşu’da derin dinleme
Karamanlis ile ekibinin telefonlarının dinlendiği şans eseri ortaya çıkarıldı ‘Gizli kulaklar’ sır. Yunanistan karıştı.

 
AKP’ye şeffaf talimat
Kurmaylarına tasarının ana hatlarını anlatan Erdoğan, “Gizliliği kaldıralım, mal varlığını açık hale getirelim” dedi.


 

Ölüm oyunu
Soğuk suya gömülen 5 çocuktan üçü kurtarılırken amca çocukları olduğu öğrenilen 13 yaşındaki Emre Çukur ile Yılmaz Çukur donarak hayatını kaybetti. Suya giren vatandaşların kurtarma çabaları da fayda vermedi.


Bakan Gül: Aceleci değiliz
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs eylem planıyla ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini belirterek, ‘Eğer herhangi bir müspet netice gelmezse şüphesiz ki biz bildiğimiz yolda gayet kararlı bir şekilde devam edeceğiz’’ dedi.


 

Tüpraş ihalesine yargı freni özelleştirme kördüğüm
Koç-Shell ortaklığının 30 Ocak’ta devraldığı Tüpraş’ta dün sürpriz bir gelişme yaşandı.


AK Parti, mal beyanı için çalışma başlattı
AK Parti mal varlığı konusunda kapsamlı bir çalışma başlattı. AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin, mal varlığı ile ilgili yaşanan tartışmaların bir amaca ulaşması gerektiğini belirterek, bu konuda geniş bir çalışma yapacaklarını açıkladı.


 

Küresel saldırı
Batı dine saygı sınavını kaybetti. Peygamberimizi hedef alan karikatürler, İslama hakaret kampanyasına dönüştü. Danimarka'dan sonra, diğer ülkelerde de gazeteler 'özgürlük testi' bahanesiyle saldırıyor.
 
Şeffaflık için ilk adım
AK Parti'den malvarlığı tartışmasını bitirecek şeffaflık paketi... Pakette siyasilerin yanı sıra yargı ve TSK mensupları, gazete patronlarının da malvarlıklarına şeffaflık getiriliyor.

 

Başarılı giden özelleştirmeler yeniden hukuk karmaşasına giriyor
Türkiye Galataport satışının iptalini tartışırken ortaya bir de Tüpraş kararı çıktı. Özelleştirmelerin gelecekte de benzeri yol kazalarına uğramaması için Özelleştirme İdaresi, hükümet ve meclisin yeni düzenlemeler yapması gerekiyor.


 

60 milyon $
Başlattığı kampanyayla UEFA’ya bugün ödenecek paranın toplanmasında önemli rol oynayan eski yönetici Adnan Polat, şimdi de kulübün önünü açmak için düğmeye basıyor.


 


Ninna Aslanım ninna
Cimbom, Fortis Türkiye Kupası A Grubu üçüncü maçında 2. Lig B Kategorisi 4. Klasman Grubu takımlarından Giresunspor'u devirip, grupta lider oldu. Aydın başrolde...
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber