Günlük gazete başlıkları

Günlük gazete başlıkları

Günlük gazete başlıkları

Türkiye'nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine cnnturk.com'dan ulaşın.

Chat'teki Sibel üç gaspçıymış
İnternette kendilerini "kadın" olarak gösterip sohbeti koyulaştırdıkları çapkın erkekleri gasp eden çete, operasyonla yakalandı. Zanlıların internette tanışarak sohbet ettikleri erkeklere kendilerini "Sibel" olarak tanıttıkları ortaya çıktı.
 
Beraat pazarlığı
Ankara’da ’Küre Operasyonu’ ile ortaya çıkarılan Sauna Çetesi’nin lideri Kasım Zengin’in, Sedat Şahin’e yönelik "Lale Operasyonu" kapsamında, mahkeme kararı ile dinlemeye alınan telefonlarında şok görüşmeler saptandı.

 


'Gel sana bir savcı verelim'
Kasım Zengin'le konuşan Tayfun adlı kişi, Sedat Şahin'in yargıdaki dosyasına müdahale edilmesi konusunda anlaşmaya varıyor.
 
İç savaşta Türkiye ne yapar?
Irak'ın Samarra kentinde Şiilerin en kutsal ibadet mekânlarından Askeriye Türbesi'ne düzenlenen bombalı saldırının ardından Şiiler ve Sünniler arasında tırmanan şiddet Irak'ı iç savaşın eşiğine getirirken, Amerikalı uzmanlar, böyle bir savaşın Ortadoğu dengelerinde "deprem" yaratacağı uyarısında bulundular.

 

Türkiye kapıları 'kontrolsüz' açtı
AB'ye uyum amacıyla 626 çeşit ürünün gümrük denetiminde TSE devre dışı bırakıldı. Denetimi yapması gereken dokuz bakanlıkta ise denetim birimi yok.
 
Ortak korku: İç savaş
Batı'yı Irak'ta mezhep çatışmasının iç savaşa dönüşeceği korkusu sarıyor. ABD basını: Irak Lübnanlaşıyor, Türkiye dahil komşular müdahale edebilir.
Bu kadar mı kolay
Yolda bekleyen kalabalığın arasına otosuyla dalıp yedi kişinin ölümüne neden olan fabrika müdürü, "akıl hastası" raporuyla cezadan kurtuldu.
 
Sağlık çöktü
63 devlet hastanesi birden icraya düştü, ilaç deposu ve eczaneler iflasın eşiğinde.

 

Kim tutar seni
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan, gıda sektöründen sonra şimdi de otomotive girdi. Unakıtan, Türkiye distribütörlüğünü Doğuş Otomotiv’in yaptığı Alman otomotiv devi Volkswagen’in yetkili bayii oldu.
 
Türkiye Irak’a girecek
Amerikan New York Times gazetesi'nin haberine göre, Irak'ta Kürtler, Sünni ve Şiiler arasında çıkacak bir iç savaş sadece bu ülke ile sınırlı kalmayacak. Komşu ülkelerin de Irak'taki iç savaşa müdahale edeceği ve şiddetin tüm Ortadoğu'ya yayılacağı kaydedildi.Doktor resti
Erdoğan: 'Doktorlar Doğu'ya gitmek için dolar hesabı yapıyor. Türki Cumhuriyetler'de 150 dolara çalışan doktor var. Onları getireceğiz'.
 
Sabıkalı pistte kaza
Onur Air'in Brüksel-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'na inişte pistten çıktı. Toprağa saplanan uçakta ölen ya da yaralanan yok

 

Sol birlik arayışında
10 Aralık Platformu'nun düzenlediği toplantıda, yenilenme mesajları verildi
 
Diyanet'te 'etik' tartışması
Bardakoğlu yalanladı, Selçuk tepki gösterdi
 
 

İşte aşk bu
20 yaşındaki Finlandiyalı Laura eğitim için geldiği Antalya'da sınıf arkadaşı Orhan'a aşık oldu. Laura ülkesine dönmek için önceki gün uçağa bindi. Ancak Orhan'dan ayrılamayacağını anlayınca kalkış sırasında uçaktan inmek istedi. Uçakta terörist paniği yaşandı. Ama iki genç birbirine kavuştu.

 

Anne sevgisi mucize yarattı
El ve ayakları felçli doğan kızından umudu kesmedi. Tam 8 yıl emek verdi, imkânsızı gerçekleştirdi. Tuğba yürüyor, konuşuyor.
  
Üçü de aciz kaldı
Başbakan, ANAP, DSP ve MHP koalisyon hükümetine yüklendi, “Şimdi çıkmışlar, sağda solda dürüstlük taslıyorlar” dedi ve ekledi: Hep beraber yolsuzluğa göz yumdunuz. Bu işler karşısında aciz kaldınız.”
  
 

Özür dilense kriz olmazdı
Annan, başta Danimarka olmak üzere karikatürlerin yayınlandığı ülkelerin liderlerini eleştirerek, “Krizin ilk başladığı günlerde, maalesef liderlik görevlerini yerine getiremediler ve göstermeleri gereken tepkiyi zamanında gösteremediler. Bu yüzden gerilimin tırmanmasına yol açtılar” dedi.

Erdoğan: Irak için de devredeyiz
Karikatür krizi ve Filistin, İsrail barışı için aktif rol oynayan Türkiye, şimdi de Irak’ta muhtemel bir iç savaşın önüne geçmek için girişimde bulunuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ta Müslüman’ı Müslüman’a kırdırtmaya yönelik açık provokasyonu durdurmak için komşu ülkeleri ve Iraklı liderleri Ankara’ya davet etti.

 

Sauna Çetesi eylem talimatlarını radyodan şifre şarkılarla verecekmiş
‘Derin devlet’ adına çalıştığını savunan Sauna Çetesi’ne yönelik operasyon derinleştikçe ilginç bilgilere ulaşılıyor.

'Yargı, 28 Şubat’ta bağımsızlığını koruyamadı'
“Yargı kararlarına yönelik eleştirilere tahammül edemeyenler, aynı duyarlılığı 28 Şubat sürecinde askerlerin düzenlediği ‘irtica brifingleri’nde gösteremedi.” Bu sözler emekli Yargıtay Üyesi Dr. Ekrem Serim’e ait. 

 
 
Bir dönemin ayıbı siliniyor
Meclis Genel Kurulu, 20 bin 543 memurun işten çıkarılmasına, terfi alamamasına ve başka yaptırımlara uğramasına neden olan disiplin cezalarına af getiren tasarıyı Çarşamba günü görüşecek. Memur kuruluşları tasarının bir an önce yasalaşmasını istiyor.
  
Sibel'in 'chat'esi
İnternette kendilerini kadın olarak tanıtıp konuştukları erkekleri buluşma yerinde gasp eden 3 kişi gözaltına alındı. Zanlıların kurbanlarını tanıyabilmek için buluşma yerine ellerinde bir gülle gelmelerini istedikleri belirtildi.
  
 

The New York Times: Irak'ta olası bir iç savaşa Türkiye de dahil olabilir
Irak'ta devam eden gergin ortam ve ardı ardına gelen saldırılar Sünni ve Şiilerin arasını giderek açıyor. Şiilerin kutsal mekanlarına yapılan saldırılarla tırmanan gerginlik, ülkenin yavaş yavaş iç karışıklığa doğru sürüklendiği görüşlerini artırıyor. The New York Times'ın haberine göre, böylesi bir ortamda iç karışıklığın vuku bulması halinde Türkiye'nin de olaylara dahil edilebileceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.Organize sanayide valiler devre dışı artık sanayici tek söz sahibi
Yönetmelik değişikliği ile 165 organize sanayi bölgesinin yönetiminde yer alan valiler görevlerini sanayicilere bırakacak. Valiler 40 yıldır sanayi bölgelerinin yönetiminde yer alıyordu. 

 

Ruhunuz yeter 2-2
Kadıköy’de dün akşam bir klasik yaşandı. Fenerbahçe’ye deplasmanda 5 senedir kök söktüren Siyah-Beyazlılar, tam kapasiteyle hizmete giren Saracoğlu’nda Sergen’in önderliğinde bir kez daha yıldızlaştı. 90 dakikanın galibi yoktu ama Kartal kazanmak için herşeyi yaptı. 

 

ChelseaBahçe BarçaKartal: 2-2
Lider Fenerbahçe ile lig üçüncülüğünü hedefleyen Beşiktaş arasındaki derbide adeta bir futbol resitali yaşandı. Maç tam 28 gol pozisyonuna sahne oldu.
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber