hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Günlük gazete başlıkları

  Günlük gazete başlıkları
  expand


  İnanılmaz firar Ermenistan uyruklu dolandırıcı Emili Parapoziam, sınırdışı için bekletildiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden demir parmaklıkları keserek kaçtı.Türk mizahı ‘Hoca’sını kaybetti Karikatürü halka indiren, Türk mizahın büyük ustası Oğuz Aral, dün akşam 68 yaşında yaşamını yitirdi.Tatil cennetine uçak düştü: 1 ölü Sindal Havacılık Şirketi’ne ait Cessna 172 tipi tek motorlu özel uçak dün Muğla’nın Sarıgerme Beldesi’nde düştü. Kazada pilot hayatını kaybederken, 2 Avusturyalı kameraman ile bir Türk yaralandı.

  Rapordaki çelişki 80 km'lik hız sınırının aşılması nedeniyle meydana geldiği açıklanan faciayla ilgili raporda, 'hız tahrifatı' yapılarak, 110 km elle oynanmış olarak 118 km gösterildiTürk mizahı ağlıyor Avanak Avni ve Utanmaz Adam tiplerinin yaratıcısı ve Gırgır'ın kurucusu Oğuz Aral, tatil için gittiği Bodrum'da enfarktüsten öldüEmekli Ecevitler Bülent ve Rahşan Ecevit çifti, 47 yıl süren aktif siyaset yaşamlarını noktaladı.

  Tarihi camiler Allah'a emanet Binalar korkuluk ve asma kilitle korunuyor. Sadece Sultanahmet güvencede. Ahşap cami sobayla ısıtılıyor. Halı ve kilimler perişanİddia: Fren bozuk Hızlı yanıt: Değil Makinistler trenin fren sistemi yüzünden kaza yapmış olabileceğini öne sürdü. TCDD raporunda ise 'Frenler normaldi' tespiti yer aldıBilgi yerine nasihat Kazayla ilgili net bir açıklama yapmayan hükümet dün de basına ve uzmanlara nasihat etti. Cemil Çiçek, 'Bilim adamları bilgi kirliliği yapmasın, basın da savcıya yapacak iş bıraksın' dedi

  Tuzağa düştük Malatya polisinden Van skandalıyla ilgili şok sözler: "Van Emniyeti bizi trafik istasyonuna yönlendirdi.10 dakika sonra baskın oldu.."Doğu ile Batı sentezi nikâh Başbakan'ın kızının düğününde ikisi Batı'dan, ikisi Doğu'dan dört liderin şahitlik yapması bu yoruma yol açtıOldu bir kez ne yapayım Tacettin Kurt, Hamit Bayram'ın polisin elinden kaçırıldığı gün yaptığı "Önce kaçmış sonra yakalanmış" açıklamasına açıklık getirdi: Bana 'Zanlılar elimizde' dediler. Ben de öyle konuştum. Bir yanlış anlaşılma yaşandı

  Dört bin ölüm geçidi sahipsiz Aydın'da 15 kişinin ölümü hemzemin geçit rezaletini gözler önüne serdi. Demiryolu ve karayolunun böyle karıştığı başka bir ülke yokAydın Hoca'dan metro uyarısı Hızlandırılmış tren faciası yaşanmadan önce tehlikeye dikkat çeken Prof. Dr. Aydın Erel, hafif ray ve metro sistemi için de uyarıyor.Huysuz ihtiyar'dan ağlatan veda Karikatür dünyasının 'Huysuz İhtiyarı' Oğuz Aral, tatilini geçirdiği Bodrum'da yaşamını yitirdi.

  37 masum insanın iki eli yakanızda Yetkililer karnından konuşuyor, açıklamalar birbiriyle çelişiyor. Üç demiryolcuyu hapse atarak facianın üzeri örtülemez.Haddini bildirdik Türkiye’yi AB’ye almayın diyen Kaddafi’yi protesto edip Libya’ya sert bir nota verdikDalaman’da uçak düştü pilot öldü Cesna 172 tipi küçük özel uçak Dalaman’dan kalktıktan 15 dakika sonra Sarıgerme’de inşaathalindeki binaya çarptı.

  Uyardığı için ceza aldı TCDD Genel Müdürü, hızlandırılmış trene karşı çıkan uzman maaşında kesinti yaptı.ABD’nin İncirlik ısrarı Ankara, azami esnekliğe sahip iki F-16 filosu konuşlandırma önerisini reddetti.Karikatür sanatçısı Oğuz Aral’ı yitirdik Türk karikatür sanatının ustalarından Oğuz Aral, tatil için gittiği Bodrum’da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

  Kabinede hesap günü Pamukova 5 saat tartışıldı. Bakan ve TCDD Genel Müdürü iddiaları cevapladı. Erdoğan, ‘üç koldan’ soruşturma emrettiAP’nin Zana pişkinliği Hollandalı Lagendijk: Brüksel’de ödülünü vereceğiz. Onu Genel Kurul’da canlı görebilmek bizleri heyecanlandırıyor

  İşsizlik fonu karmaşası Avrupa Birliği’ne Uyum yasaları çerçevesinde 2002 yılında başlanan işsizlik sigortası uygulaması bekleneni veremedi.Yargısız infazcılar Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, depremden sonra olduğu gibi, Irak savaşında olduğu gibi, tren kazasından sonra da ekranlarda bilgi kirliliği oluştuğunu belirterek, “Her olaydan sonra hükümet mi gitmeli?” dedi.

  ’Ne çıkarsa bahtına’ faizi Ziraat Bankası, tarım kredilerine Hazine para verirse küçük, vermezse yüksek faiz uygulanıyor.Türkiye’ye AB mali desteği AB’ye üye ülkelerin dışişleri bakanlarını biraraya getiren Genel İşler Konseyi toplantısı dün yapıldı.

  İtalyanlar onun peşinde Nükleer enerji ve "ışınlama" alanında araştırmalar yapan Dr.Seçkiner Görgün, "Ben oralara gelemem" deyince İtalyanlar cevap verdi: Biz de senin için İstanbul'da laboratuvar kurarız.Oğuz Aral vefat etti Karikatirüst Oğuz Aral (68), Bodrum'da vefat etti. Dün akşam saatlerinde hastaneye getirilen Oğuz Aral, bu akşam saat 19:30 sıralarında hayatını kaybetti.

  Binlerce zeytin ağacı kurudu üretici ‘kansere’ çare arıyor Türkiye'nin zeytin üretim merkezi Ege, ‘kanser' hastalığı tehdidiyle karşı karşıya. ‘Zeytin kıran' ve ‘mantar' olarak da bilinen hastalık yüzünden bölgede yaklaşık 300 bin ağaç kurudu.Sudanlı bakan: Darfur’a müdahale ikinci Irak olurSudan Dışişleri Bakanı Mustafa Osman İsmail, gündemlerinde ABD'nin Sudan'a asker göndermesi gibi bir durumun bulunmadığını belirterek, “ABD bunu yaparsa Irak benzeri bir kaosun içine düşer” dedi.

  Hırsızlığa Teziç şefkati YÖK Başkanı Teziç, Alemdaroğlu hakkındaki bilimsel intihal suçlamasının 'zamanaşımısebebiyle soruşturulamadığını ileri sürdü. Bilim dünyası tepkili.Erdoğan’ın İran çantasında ekonomi var Başbakan Erdoğan'ın bugün başlayacak İran gezisi sırasında terör, doğalgaz, havaalanı sorununun çözümü ile Karadeniz limanlarının İran ticaretiyle işlerlik kazanması gündeme gelecek.

  Bu aşk burada biter! Daum’un önceki gün yaptığı açıklamalar Fener’i karıştırırken, Aziz Yıldırım Alman hocayı acil İstanbul’a çağırdıDevlet kuşu Maliye Bakanı Unakıtan, perşembe günü son imzayı atarsa; Seyrantepe'deki 384 bin metrekare arazinin üst kullanım hakkı Galatasaray’a geçecek

  Aday Parreira F.Bahçe kaynıyor. Daum ile yönetim arasındaki ipler kopma noktasına geldi.Derin darbe! Daum'un Köln maçından sonra yaptığı şok açıklamalar camiada deprem etkisi yarattı Duyduklarına inanamayan yöneticiler, tekrar tekrar bu toplantının video kayıtlarını izledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow