Son Dakika

Haberler... Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? YÖK Başkanı'ndan önemli açıklama

A A

16.02.2021 - 10:35 Son Güncelleme:

Eğitim öğretimine üniversitelerde devam eden binlerce öğrencinin merakla beklediği yüz yüze eğitim açıklaması YÖK Başkanı Saraç’tan geldi. Konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulunan Saraç, Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye kararının bu hafta açıklanmasını umduklarını belirtti. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim başlayacak mı?

Haberler... Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? YÖK Başkanı'ndan önemli açıklama

Binlerce üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi yaşandı. Anadolu Ajansı’na konuşan YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerde yüz yüze eğitimin olup olmayacağının bu hafta netleşmesinin beklendiğini belirtti.

SON DAKİKA: YÖK BAŞKANI SARAÇ’TAN ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Saraç “Sağlık Bakanlığının görüşünün bu hafta içi netleşeceğini umuyoruz. Sağlık Bakanlığından gelecek görüş istikametinde gecikmeksizin gerekli kararlar alınacaktır.” ifadelerine yer verdi. Bu kapsamda üniversitelerde yüz yüze eğitimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin bu hafta Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek tavsiye kararı sonrasında açıklanabileceği söylenebilir.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu hafta Sağlık Bakanlığı’ndan üniversitelerde yüz yüze eğitime onay kararı çıkması halinde Mart ayı içerisinde üniversitelerde de yüz yüze eğitime geçilmesi bekleniyor. Artan mutasyon vakaları sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın nasıl bir karar vereceği ise önümüzdeki günlerde netleşmiş olacak. Bakanlık değerlendirme sonucu ret tavsiyesi verirse üniversitelerde bu yılın da uzaktan eğitim şeklinde tamamlanması bekleniyor.