hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hadi ipucu 15 Ocak 2019: Kardan Adam listesinde 7. şarkıyı seslendiren kimdir?

  Hadi ipucu 15 Ocak 2019: Kardan Adam listesinde 7. şarkıyı seslendiren kimdir
  expand

  Hadi yarışması ipucu sorusu 15 Ocak 2019 günü müzik dünyasından geldi. Sponsorlu Hadi yarışmasında “Kardan Adam” listesindeki 7. şarkıyı seslendiren sanatçı bu akşam yarışmaya katılacak olan kişilere sorulacak. İşte günün Hadi sorusu ve yarışmada yanıtlanacak ipucu…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hadi ipucu bugün müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği bir alan üzerinden geldi. Günün yarışmasının sponsorunun listesinde yer alan şarkı bugün kazanma adaylarına sorulacak. İşte yeni haftanın 4. Hadi’sinde sorulacak olan o soru ve ipucu cevabı…

  HADİ YARIŞMASI İPUCU SORUSU 15 OCAK

  Kardan Adam listesinde 7. şarkıyı seslendiren sanatçı kimdir?

  CEVAP

  Burcu Tatlıses: Menekşe şarkısı

  BURCU TATLISES KİMDİR?

  Selanik kökenli bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Burcu Tatlıses, profesyonel müzik yaşamına 2002 yılında söz yazarı olarak başladı. Funda Arar, Fatih Erkoç, Zuhal Olcay, Yulduz Usmanova, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali gibi yorumcular için yazdığı şarkıların yanı sıra Bir İstanbul Masalı, Zerda ve Öyle Bir Geçer Zaman ki dizi müzikleri; Müthiş Bir Film ve Eski Sevgili sinema filmlerinin müziklerinin de olduğu albümlerde 50'den fazla esere imza attı. "Alagül", "Seni Severdim", "Yak Gel", "Senden Öğrendim" eserleri hit oldu. Sanatçı ilk albümünden önce Sen Dur Ben Gölge isimli şiir kitabını yayımladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güzel Kokuyorum adlı ilk albümü Mart 2015'te piyasaya çıkan Burcu Tatlıses, dinleyicileriyle ilk defa besteci ve yorumcu kimliğini de buluşturmuş oldu. Ocak 2018’de "Geyikli Masallar" isimli teklisini Ada Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

  Burcu Tatlıses Kasım 2018'de, yine Ada Müzik etiketiyle Uzaklar isimli 8 şarkılık ikinci albümünü piyasaya sürdü. Tüm şarkıların sözleri ve besteleri kendisine aittir. Sanatçı bu albümde aranjör kimliğine de yer vermiştir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow