hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zagor'un dostu ve yardımcısının adı nedir? Hadi İpucu sorusu 17 Ocak 2019

  Zagorun dostu ve yardımcısının adı nedir Hadi İpucu sorusu 17 Ocak 2019
  expand

  Hadi yarışması 17 Ocak 2019 saat 12:30'da başlarken ipucu sorusu, çizgi film üzerine oldu. Çizgi film severler için hazırlanan soru: Zagor'un dostu ve yardımcısının adı nedir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hadi Yarışması, 17 Ocak 2019 tarihinde saat 12:30'da başlıyor. Perşembe günü öğlenki yarışmada sponsor olmadığından ötürü, ödül yarışma başladığında açıklanacak. Yarışmada toplam 12 soru sorulacak. 12 soruya doğru bilen kişiler kendi aralarında ödülü paylaşacak.

  Zagor'un hikayesi

  Zagor, ABD'nin Pennsylvania eyaletinin kuzeyindeki Darkwood adlı düşsel bir ormanda yaşar. Asıl adı Patrick Wilding olan Zagor, henüz küçük bir çocuk iken anne-babası Darkwood yakınındaki evlerine Salomon Kinsky tarafından kışkırtılan Kızılderili Abenaki kabilesinin düzenlediği saldırıda öldürülür.

  Zagor kim tarafından büyütülür?

  Zagor nehre atlar, bir süre sürüklenir, daha sonra Nathaniel Fitzgeraldson (Fitzy) adındaki bir avcı tarafından fark edilerek kıyıya çıkarılır ve büyütülür. Fitzy ile geçirdiği yıllar boyunca avlanmasını ve balta fırlatmasını öğrenir. Ancak intikam ateşi de yüreğini kavurmaktadır. Bir gün Salomon Kinksy'nin yerini öğrenir ve intikamını almak için Fitzy'den ayrılır. Gerçekleştirdiği bir baskınla Salomon'u ve beraberindeki kızılderilileri öldürür. Ancak bu esnada Salomon'un babasını öldürme sebebini de öğrenir. Evlenmeden önce orduda rütbeli bir subay olan baba Wilding, Abenaki Kızılderililerine bir katliam gerçekleştirmiştir ve kendisinden de bunun intikamı alınmıştır. Karışık duygular içindeki genç Patrick uzun süre kendini toplayamaz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Baltalı İlah adını ne zaman alır?

  Bir gün ormanda kızılderili saldırısından hayatlarını kurtardığı bir cambaz topluluğu olan Sullivan'larla tanışır ve bu yeni dostları kendisine Kızılderili Algonkin Kabilesinin dilinde "Baltalı İlah" anlamına gelen "Zagor Tenay" adını verirler. Zagor sergilediği birkaç numara ile Kızılderilileri kendisinin bir yarı-tanrı olduğuna inandırır ve barışın korunması için harcadığı çabaları sonucunda Darkwood'un egemeni olup bataklıkta bir kulübe inşa ederek Çiko ile birlikte oraya yerleşir.

  Hadi İpucu sorusu 17 Ocak: Zagor'un en yakın dostunun adı ne?

  Hadi yarışmasında 17 Ocak'ta sorulacak sorunun cevabı: Çiko'dur. Çiko, birçok macerada Zagor ile yan yanadır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow