Hadi ipucu sorusu 26 Şubat 2019: Adem'in Yaratılışı tablosu nerede yer alıyor?

Hadi ipucu sorusu 26 Şubat 2019: Adem'in Yaratılışı tablosu nerede yer alıyor?

Hadi ipucu sorusu 26 Şubat 2019: Adem'in Yaratılışı tablosu nerede yer alıyor?

Hadi yarışması ipucu sorusu 26 Şubat 2019 tarihinde sanat dünyası üzerinden geldi. Adem'in Yaratılışı tablosunun bulunduğu yer 26 Şubat tarihli Hadi yarışmasının ipucu sorusu olarak belirlendi. İşte bu tablo ile ilgili bazı detaylar ve günün 12:30 yarışmasının ipucu sorusunun yanıtı…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hadi ipucu salı günü Adem'in Yaratılışı tablosu ile ilgili bir konu üzerinden geldi. Michelangelo’nun fırçasından çıkan bu tablo günümüzde bir merkezin tavan kısmında sergilenmeye devam ediyor. Peki, Adem'in Yaratılışı tablosu nerede ve günün Hadi ipucu sorusunun yanıtı ne?

Âdem'in Yaratılışı, Sistine Şapeli'nin tavanındaki ünlü bir fresktir. Michelangelo tarafından 1511 dolaylarında yapılmıştır.

Fresk, Hristiyanlık'ta Kitab-ı Mukaddes'in Yaratılış bölümünde, Tanrı Baba'nın ilk insan Âdem'e hayat üflemesi konusunu betimler. Bu betim bugün dünyanın en ünlü betimlemelerinden birisidir ve modern kültüre farklı biçimlerde yansımıştır. Freskte yer alan Tanrı ve Âdem'in ellerini içeren detay da freskin en ünlü kısımlarındandır.

Tanrının yüzü olarak, Mikalanjelo'nun kendi yüzünü çizdiği düşünülmektedir. Bir diğer görüşe göre reform ve rönesanstan sonra insanın tanrıya yabancılaşması resmedilmiştir.

HADİ İPUCU SORUSU 26 ŞUBAT

Bugünkü ipucumuz dünyaca ünlü ressam ve heykeltıraş Michelangelo'nun bir eserinden geliyor... Michelangelo'nun Adem'in Yaratılışı adlı ünlü tablosu, tıpkı birçok Rönesans eseri gibi bir yapının tavanına resmedilmiştir. Peki, bu freski kendi gözlerinizle görmek için nereyi ziyaret etmeniz gerekir biliyor muyuz?

20:30 İPUCU SORUSU İÇİN TIKLAYINIZ...

CEVABI

Bugünkü 12:30 Hadi yarışmasının ipucu sorunun yanıtı: Sistina Şapeli / Vatikan