HADO seferleri başladı mı? HADO biletleri nereden alınır? HADO bilet ücreti 2022!

HADO seferleri başladı mı? HADO biletleri nereden alınır? HADO bilet ücreti 2022!

HADO seferleri başladı mı? HADO biletleri nereden alınır? HADO bilet ücreti 2022!

Türkiye’nin uluslararası sulara kendi imkanları ile açılan ilk belediye işletmesi unvanını alan HADO, uluslararası izinlerin alınması ve dört yıllık alt yapı çalışmasının ardından Cumhurbaşkanlığı kararı ile Arsuz Yat Limanı’nda kurulan terminalin deniz hudut kapısı ilan edilmesiyle Hatay’dan KKTC’ye deniz taşımacılığına geçtiğimiz günlerde başladı. Bu gelişmenin ardından HADO ile ilgili pek çok detay merak konusu oldu. Peki, HADO biletleri nereden alınır, ücreti ne kadar? HADO nereden nereye gidiyor? İşte tüm merak edilen detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Arsuz Yat Limanından Mersin, Kıbrıs ve Lübnan'a sefer yapacak olan HADO, 2018 yılından bu yana devam eden proje tamamlandı. Hatay KKTC arasında düzenli sefer yapacak olan Hatay Deniz Otobüsü (HADO) geçtiğimiz gün ilk seferine çıktı. Arsuz Madenli Yat Limanı'ndan KKTC ye 19 Mayıs günü ilk seferini yapan Deniz Otobüsü HADO KKTC’ye uğurlandı. İDO’dan kiralanan Sinan Paşa deniz otobüsünün dün 11.00’de 300 yolcusuyla hareketinden önce limanda tören yapıldı. Bu gelişmenin ardından HADO ile ilgili pek çok detay merak konusu oldu. Peki, HADO biletleri nereden alınır, ücreti ne kadar? HADO nereden nereye gidiyor? İşte tüm merak edilen detaylar…

HADO NEDİR?

Hatay Deniz Otobüsleri 2018 yılında Hatay Büyükşehir Belediyesi ve belediye başkanı Lütfü Savaş'ın girişimleriyle yapılan projedir. Proje Türkiye'nin ilk hızlı gemilerini barındırırken Akdeniz'in 41 ülkesine sefer yapmayı planlamaktadır.

HADO BİLET FİYATI NE KADAR?

Yaklaşık 5 saat olarak planlanan toplamda 140 deniz mili olan rota için ücretler;  Hatay-Girne seferleri için tam bilet fiyatı 750 lira, öğrenci ise 500 lira. Taşucu-Girne 60 deniz mili ve bilet fiyatları 600 lira.

HADO SEFER SAATLARİ NASIL OLACAK?

Haftada iki gün karşılıklı düzenlenecek seferler, salı ve cuma günleri saat 13.00’te Hatay’dan Girne’ye, perşembe ve pazar günleri ise saat 14.00’te Girne’den Hatay’a hareket edecek. İki kişi 100 kg bagaj hakkına sahip olacak.

HADO BİLETİ NASIL ALINIR?

Biletler HADO’nun resmi internet sitesi üzerinden alınabilecek.

HADO BİLET ALMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

HADO ilk seferini KKTC'ye yapıyor

HADO ilk seferini KKTC'ye yapıyor