hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hafta içi marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri! 9 Nisan 2021

  Hafta içi marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 9 Nisan 2021
  expand

  1 Mart normalleşme takvimiyle birlikte market çalışma saatleri de değişti ve illerin risk grubuna göre yeniden belirlendi. Peki, Hafta içi marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? İşte A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri! 9 Nisan 2021

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hafta içi market ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar marketlerin çalışma saatlerini merak ediyor. Marketlerin çalışama saatleri 1 Mart normalleşme süreciyle birlikte yeninden şekillendi ve İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere ‘İşyerlerinin Çalışma Saatleri’ konulu genelge gönderildi. Bu genelge içerisinde risk gruplarına göre market çalışma saatleri hakkında bilgi verildi. Peki, marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

  HAFTA İÇİ MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR?

  Hafta içi market açılış ve kapanış saatleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında marketlerin çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmişti. İçişleri Bakanlığı, valiliklere "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" konulu genelge gönderdi. Genelgede vaka sayılarına göre kısıtlamaların kaldırıldığı hatırlatıldı. Genelgeye göre, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatleri düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendi.

  BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

  BİM hafta içi ve Cumartesi (DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK RİSK GRUBUNDA) 07.00- 20.00 arası çalışıyor. (ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLERDE 10.00-17.00)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

  A101 hafta içi ve Cumartesi (DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK RİSK GRUBUNDA) 07.00- 20.00 arası çalışıyor. (ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLERDE 10.00-17.00)

  ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ

  ŞOK hafta içi ve Cumartesi (DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK RİSK GRUBUNDA) 07.00- 20.00 arası çalışıyor. (ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLERDE 10.00-17.00)

  Hafta sonu marketler(bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? A101, BİM, ŞOK Pazar çalışma saatleri!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow