Hafta sonu marketler( bakkallar) kaçta açılıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu kaça kadar açık? 20-21 Mart 2021!

Hafta sonu marketler( bakkallar) kaçta açılıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu kaça kadar açık? 20-21 Mart 2021!

Hafta sonu marketler( bakkallar) kaçta açılıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu kaça kadar açık? 20-21 Mart 2021!

Hafta sonu market indirimlerinden faydalanmak ve market ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler hafta sonu sokağa çıkma yasağında belirli saatlerde açık olan marketlerin çalışma saatlerini sorguluyor. Peki, Hafta sonu marketler( bakkallar) kaçta açılıyor, kapanıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu kaça kadar açık?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Koronavirüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce yayımlanan ek genelgeye göre hafta içi market ve bakkallar saat 10.00-20.00 arasında müşterilere hizmet veriyor. Hafta sonu ise daha kısıtlı bir zaman diliminde marketler açık oluyor. Bu nedenle hafta sonu marketlerin açılış ve kapanış saatleri merak ediliyor. Sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonları temel ihtiyaçların karşılanması adına ikamete en yakın marketlere gidip gelinebilecek.

HAFTA SONU MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

1 Mart 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı’nda, uygulanmakta olan tedbir ve kuralların illerin risk grubuna göre kademeli olarak esnetilmesi kararlaştırılarak kontrollü normalleşme sürecine dair temel usul ve esaslar yeniden belirlendi. Daha önce yayımlanan genelgelerde açılış- kapanış saatleri belirlenmiş olan bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı gibi iş yerlerinin açılış- kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00 ile 20.00 saatleri arası olarak güncellendiği aktarıldı.

HAFTA SONU A101, ŞOK,BİM MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta sonu cumartesi: 10.00-20.00

Hafta sonu pazar: 10.00-17.00

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerdeki vatandaşların, temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtilerek, şöyle denildi:
 
"Bu kapsamda; market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayiler açık olacaktır. Online sipariş firmaları da pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günü ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir" denildi.