hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hafta sonu marketler kaça kadar açık? A101, BİM, ŞOK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? 5-6 Haziran market çalışma saatleri

  Hafta sonu marketler kaça kadar açık A101, BİM, ŞOK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor 5-6 Haziran market çalışma saatleri
  expand

  Hafta sonu sokağa çıkma yasağının cumartesi akşamı 22.00'dan pazartesi sabahı 05.00 saatleri arasında olmasıyla birlikte gözler bakkal ve marketlere çevrildi. Bakkal ve market çalışma saatleri 1 Haziran normalleşme kararları sonrasında bir kez daha güncellendi. Peki, bakkallar ve marketler kaça kadar açık, çalışma saatleri neler? İşte kademeli normalleşme döneminde A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri 5-6 Haziran 2021!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavürüs tedbirleri kapsamında, kabine toplası sonrasında İçişleri Bakanlığı genelgesine göre sadece pazar günü tam gün sokağa çıkma yasağı geçerli olmaya devam ediyor. Haziran ayı normalleşme tedbirleri genelgesine göre hafta içi ve hafta sonu market ve bakkalların çalışma saatleri yeniden güncellendi. Peki, hafta sonu marketler kaçta açılacak, kaça kadar açık? 

  Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri pazar sokağa çıkma yasağı ile beraber gündeme gelen konulardan oldu. Marketlerin durumu İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan kademeli normalleşme genelgesinde belli olmuştu. Alınan karara göre marketler hafta içi ve hafta sonu hizmet vermeye devam edecek. 5-6 Haziran Cumartesi-Pazar günü de belirli saatlerde marketler müşteri kabul edecek.

  HAFTA SONU MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

  Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

  Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri (sadece ekmek ve unlu mamul satışı için)açık olacaktır. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

  A101, BİM, ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

  A101, BİM, ŞOK cumartesi günleri hafta içinde olduğu gibi 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek. Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow