hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hafta sonu marketler(bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? A101, BİM, ŞOK Pazar çalışma saatleri 10-11 Nisan 2021!

  Hafta sonu marketler(bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık A101, BİM, ŞOK Pazar çalışma saatleri 10-11 Nisan 2021
  expand

  Hafta sonunun gelmesiyle birlikte hafta sonu market çalışma saatleri de merak edilenler arasında yer aldı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağında market ihtiyacını gidermek isteyenler cumartesi-Pazar günü marketlerin kaçta açıldığını, kaça kadar açık olduğunu sorguluyor. Peki, hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık? İşte A101, BİM, ŞOK cumartesi-Pazar çalışma saatleri 10-11 Nisan 2021!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3-4 Nisan sokağa çıkma yasağında market çalışma saatleriyle ilgili detaylar araştırılıyor. Risk gruplarına göre hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerde marketlerin kaçta açıldığı kaça kadar açık olduğu merak ediliyor.

  Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma günü saat 21.00'de başlayıp cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00'te bitecek. Yüksek risk grubundaki illerde ise cumartesi gündüz kısıtlama olmayacak. Marketler sokağa çıkma yasağı günlerinde saat 10:00’da açılıyor.

  HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

  İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin yeni açıklama yapıldı. Açıklamada düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli illerde kısıtlamanın geçerli olacağı saatlere değinildi. Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre Cumartesi ve/veya Pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

  Cumartesi (DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK RİSK GRUBUNDA) 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

  BİM Pazar günü: SADECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN YÜKSEK VE ÇOK YÜKSEK RİSKLİ BÖLGELERDE 10.00- 17.00 arası çalışıyor. DÜŞÜK VE ORTA RİSK GRUBUNDA 07.00-20.00 arası çalışıyor.

  A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

  Cumartesi (DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK RİSK GRUBUNDA) 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

  A101 Pazar günü: SADECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN YÜKSEK VE ÇOK YÜKSEK RİSKLİ BÖLGELERDE 10.00- 17.00 arası çalışıyor. DÜŞÜK VE ORTA RİSK GRUBUNDA 07.00-20.00 arası çalışıyor.

  ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ

  Cumartesi (DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK RİSK GRUBUNDA) 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

  ŞOK Pazar günü: SADECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN YÜKSEK VE ÇOK YÜKSEK RİSKLİ BÖLGELERDE 10.00- 17.00 arası çalışıyor. DÜŞÜK VE ORTA RİSK GRUBUNDA 07.00-20.00 arası çalışıyor.

  Hafta içi marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaça kadar açık? A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri!

  KIRMIZI KATEGORİ (ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER)

  Edirne, Kırklareli, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecek, Kütahya, Eskişehir, Düzce, Bolu, Antalya, Konya, Isparta, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Sinop, Amasya, Tokat, Samsun, Sivas, Ordu, Malatya, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan, Iğdır, Zonguldak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TURUNCU KATEGORİ (YÜKSEK RİSK GRUBUNDAKİ İLLER)

  Manisa, Denizli, Burdur, Afyonkarahisar, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Tunceli, Bingöl, Ağrı, Kars, Kırşehir

  SARI KATEGORİ (ORTA RİSK GRUBUNDA YER ALAN İLLER)

  Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis, Van, Hakkari

  MAVİ KATEGORİ (DÜŞÜK RİSK GRUBUNDA YER ALAN İLLER)

  Şırnak

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow