hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hafta sonu yasağında marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Bugün BİM,A101,ŞOK kaçta açılıyor, kaça kadar açık?

  Hafta sonu yasağında marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Bugün BİM,A101,ŞOK kaçta açılıyor, kaça kadar açık
  expand

  İçişleri Bakanlığının 81 ilin valiliğine gönderdiği "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" ve "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler" konulu genelgeye göre marketler hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması süresinde belirli saatlerde hizmet verecek. Peki, hafta sonu yasağında marketler açık mı, kaça kadar açık? BİM, A101, ŞOK saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? 9-10 Ocak 2021

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs yayılımını önlemek amacıyla uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlerin açık olup olmadığı araştırılıyor. İkametlerine en yakın adrese gitmek şartıyla bilindiği üzere Cumartesi ve Pazar günleri kısıtlama saatlerinde belirli saatler çerçevesinde alışveriş yapmak serbest kılınıyor. Peki, bugün marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık?

  Hafta sonu sokağa çıkma yasağı sürecinde market ve bakkal çalışma saatleri genelgede yer alan detaylarla kamuoyuna duyurulmuştu. Bu kapsamda Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler 56 saatlik kısıtlama sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere belirlenen saatlerde hizmet verebilecek.

  Hafta sonu marketler açık mı, kaça kadar?

  Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

  Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  9-10 Ocak 2021 market çalışma saatleri

  BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

  BİM hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

  BİM hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

  A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

  A101 hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

  A101 hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

  MİGROS ÇALIŞMA SAATLERİ

  Migros hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

  Migros hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

  Hafta sonu fırınlar kaça kadar açık? 9-10 Ocak 2021 sokağa çıkma yasağında fırınlar kaçta kapanıyor?

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow