Hakim ve savcılar iftarda buluştu: 'Devletin yanındayız'

Hakim ve savcılar iftarda buluştu: 'Devletin yanındayız'

Yargıda Birlik Derneği'nin iftarında bir araya gelen yüksek yargı mensupları da dahil hakim ve savcılar, "devletimizin yanındayız" mesajı verdi. Dernek Başkanı olan Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Birol Kırmaz, "Yargı, peygamber postu olarak hiçbir grubun, hiçbir zümrenin hakimiyetine bırakılamayacak kadar çok önemli bir kurum" derken, HSYK Üyesi Turgay Ateş de "Yargının içindeki malum yapı temizlenmeden yargı düştüğü yerden kalkamayacak" ifadesini kullandı. Türkiye'nin ve dünyanın en büyük yargı derneği olduğu belirtilen kuruluşun üyelerinin konuşmalarında haklar ve hukuka değinen olmadı.

'da tam bir uyum içerisinde Adalet Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar yüksek Kurulu, Yargıda Birlik Derneğimiz, çalışma içerisinde. Belki istenen hedeflere çok kısa sürede ulaşamıyoruz, eleştirilen yanlar mutlaka var, ama bu bir süreç. Herkes iyi niyetle elinden geleni yapıyor. Bunun mevzuat ayağı var, HSYK'nın yapacağı işler var, bakanlığımızın yapacağı işler var. Uyum içinde iyi niyetle çalışılıyor. Aksaklıkların, eksikliklerin farkındayız. Bu bir süreç, daha kısa sürede daha iyi neticelere ulaşacağız diye ümit ediyoruz."


Programın sonunda Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Malatya Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Faruk Fidan, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Mert'e Yargıda Birlik Derneği'nin plaketleri verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS