Hamile 115 çocuğun istismarını gizleyen hastanenin önünde protesto

Hamile 115 çocuğun istismarını gizleyen hastanenin önünde protesto

Emek Partililer, hamile 115 çocuğun polise bildirilmeyerek istismarın gizlendiği Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde protesto gösterisi düzenledi ve sorumluların yargılanmasını istedi.

Emek Partisi İstanbul örgütü üyesi yaklaşık 30 kişi, saat 15.00 sıralarında hastane önünde toplandı. "Tüm Sorumlular Açığa Çıkarılsın" yazılı bir pankart açan EMEP'liler, "Elini çocuk bedeninden çek", "Tecavüzcüyü değil çocuğu koru" sloganları attı.


Skandalı ortaya çıkaran İclal N: 'Çığlıkları hala kulaklarımda'


Neslihan Karyemez'in yaptığı açıklamada özetle şunlar ifade edildi:


"Durumun kendisi kadar vahim olan ise çocukların durumunun polise bildirilmesi zorunlu olduğu halde hastane bu bildirimleri yapmıyor. konuyu savcılığa bildiren bir sağlık emekçisi iki kez görev yeri değiştirilerek sürülüyor. Valilik ise soruşturma izni vermiyor. Sağlık Bakanlığı, durum kamuoyuna yansıpıy, tekpiler gelince 'araştırılacak, soruşturulacak, incelenecek' ile sınırlı bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Ülkede açığa çıkan bu utanç tablosundan, uyguladıkları politikalarla siyasi iktidar sorumludur."


'Devlet Hastanesi 115 çocuk istismarını gizledi' iddiası


Açıklamada, ayrıca "utanç listesi"nin sorumlularının yargılanmaları da istendi. Basın açıklamasını hastaneden çıkan çok sayıda kişi de izledi, atılan sloganlara alkışlarla destek verdi. Grup basın açıklamasının ardından hastane önünden ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS