hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hava durumu 19 Ocak: İstanbul’a kar geliyor! Meteoroloji açıkladı

  Hava durumu 19 Ocak: İstanbul’a kar geliyor Meteoroloji açıkladı
  expand

  Hava durumu, 19 Ocak 2018 tarihinde nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul hava durumu 5 günlük verilerini açıkladı, kar yağışı müjdesi verdi. 5 günlük sıcaklık değerlere bakıldığında en yüksek sıcaklık 14 dereceyken, en düşük sıcaklık 2 derece. Yurdun genelinde ise 19 Ocak’ta doğu kesimlerde yağmur ve kar yağışı görülürken, batı kesimlerde bulutlu ve güneşli. 19 Ocak hava durumunun verileri haber içeriğimizde…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul’a ne zaman kar yağacak sorusunun cevabını Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladı. Beklenen yağış türü ‘kar yağışlı”. 19 Ocak’ta gerek İstanbul’da gerek Türkiye genelinde sıcaklık değerleri nasıl olacak? Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, kar soğuğu doğuda etkisini gösterirken, batıda sıcaklık artıyor. Batı kesimlerde gökyüzü bulutlu ve açık, doğu kesimlerde yoğun kar yağışı ve sağanak yağmur bekleniliyor.

  İSTANBUL HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK

  19 Ocak Cuma: Gökyüzü bulutlu ve güneşli, en yüksek sıcaklık 11, en düşük sıcaklık 2 derece. Nem oranı yüzde 77-51 arası. Rüzgar saatte 23 km hızda esmesi bekleniliyor.

  20 Ocak Cumartesi: Gökyüzü bulutlu, en yüksek sıcaklık 14 derece, en düşük sıcaklık 7 derece. Nem oranı yüzde 75-56 arası. Rüzgar saatte 25 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

  Hava durumu 19 Ocak: İstanbul’a kar geliyor Meteoroloji açıkladı

  21 Ocak Pazar: Hafta sonu İstanbul’da sağanak yağmur bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 13 derece, en düşük sıcaklık 9 derece. Nem oranında artış var: Yüzde 94-80 arası. Rüzgar saatte 35 km hızda esmesi bekleniliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  22 Ocak Pazartesi: Yağış şiddetini azaltsa da yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 8 derece, en düşük sıcaklık 8 derece. Nem Oranı yüzde 96-91 arası. Rüzgar saatte 37 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

  23 Ocak Salı: İstanbul’da kar yağışı etkisini göstermesi bekleniliyor. Sıcaklık sert düşüyor: En yüksek sıcaklık 5, en düşük sıcaklık 2 derece. Nem oranı yüzde 79-58 arası. Rüzgar saatte 22 km hızda esmesi bekleniliyor.

  ÜLKE GENELİNDE 19 OCAK’TA SICAKLIK DEĞERLERİ

  Ülkenin batı kısmında hava bulutlu ve güneşli olması tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi’nde ortalama sıcaklık 10 derece olurken, yağış beklenmiyor. Ege ve Akdeniz’in batı kısımlarında güneş kendisini gösteriyor. Doğu’da ise beklenen yağış türleri: Yağmur ve kar. Yoğun kar yağışı ‘Erzincan, Tunceli, Bingöl, Şırnak, Bitlis Hakkari’ illerinde etkisini göstermesi bekleniliyor. Sağanak yağmur ise Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt illerinde etkili olacak.

   Hava durumu 19 Ocak: İstanbul’a kar geliyor Meteoroloji açıkladı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow