Son Dakika

Hava durumu 24 Eylül: Meteoroloji’den bölge bölge yağmur uyarısı!

A A

24.09.2020 - 07:41

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24 Eylül hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun birçok kesiminde gün içerisinde yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Merak edenler için güncel hava durumu ile ilgili detayları haberimizde derledik. İşte, 24 Eylül hava durumu raporunun detayları…

Hava durumu 24 Eylül: Meteoroloji’den bölge bölge yağmur uyarısı!

Hava durumu 24 Eylül raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminler şöyle:

Ülkemizin kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı, yer yer çok bulutlu, İç ve Güney Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Çanakkale'nin iç, Balıkesir'in kuzey kesimleri, Bursa, Eskişehir'in güney kesimleri, Adana, Ankara, Eskişehir ve Kastamonu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Genellikle Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile zamanla Güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı, diğer yerlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Üç büyük ilde hava durumu:

İSTANBUL °C, 27°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 30°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ANKARA °C, 28°C

Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağışlı