Son Dakika

Hava durumu 30 Mart: Batıda bahar doğu da kar var!

A A

30.03.2020 - 07:20 Son Güncelleme:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Mart hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun batı bölgelerinde hava sıcaklıkları 2 ila 5 derece arasında artarken özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüş yaşanması ve gün içerisinde birçok ilde kar yağışının etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 30 Mart hava durumu raporu…

Hava durumu 30 Mart: Batıda bahar doğu da kar var!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı, Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun güneydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sakarya, Bilecik, Aydın, Muğla, Denizli, Kastamonu, Sivas ve Elazığ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’de gök gürültülü sağanak, Sivas, Erzurum, Kars, Ağrı, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 12°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu