Hava durumu | Son dakika: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verdi

Hava durumu | Son dakika: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verdi

Hava durumu | Son dakika: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verdi

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika yağış uyarısı geldi. Yayınlanan 7 Nisan hava durumu raporuna göre, İstanbul il geneli bugün yağışlı havanın etkisi altına girecek. Günlerdir parçalı ve çok bulutlu havanın etkin olduğu İstanbul il genelinde akşam saatleri yağışlı havanın etkisi altına girecek. Öte yandan yağışların Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesinin batısında gün boyu etkili olması bekleniyor…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hava durumu raporu, hafta sonu dışarıda plan yapacakların araştırma konuları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika hava durumu raporuna göre ise İstanbul il geneli akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek. Parçalı ve çok bulutlu havanın günlerdir etkisini sürdürdüğü İstanbul’da plan yapacaklar, “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyordu. Merak edilen soruya cevap, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geldi. Peki; İstanbul’a yağmur saat kaçta yağacak? İşte, 7 Nisan güncel hava durumu raporu…

HAVA DURUMU 7 NİSAN

Kar yağışının günlerdir aralıksız devam ettiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bahar yüzünü göstermeye başladı. Kar yağışı yerini güneşli havaya bırakıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Konya, Karaman, Malatya ve Elazığ çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR KUZEYDOĞU’DA ARTIYOR

Bu sabah saatlerinde Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege ile Antalya kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Öte yandan hava sıcaklıklarının ise kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul hava durumu bugün nasıl? sorusnun cevabı, 7 Nisan Pazar günü dışarıda plan yapmak isteyen megakent sakinlerinin araştırma konuları arasında ilk sıralarda yer alıyor. 7 Nisan hava durumu raporuna göre parçalı ve zaman zaman çok bulutlu havanın etkili olması beklenen il genelinde saat 18.00’den sonra yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Öte yandan sis ve pusa karşı Meteoroloji’den son dakika uyarısı gelirken il genelinde sıcaklıkların 17 derece dolaylarında seyretmesi, akşam saatleriyle birlikte ise sıcaklıkların hissedilir ölçüde düşmesi bekleniyor.