HDP tabelasını indirmek istediler

HDP tabelasını indirmek istediler

HDP tabelasını indirmek istediler

Halkların Demokratik Partisi'nin Antalya'nın Serik İlçesi'nde ofis açması gerginliğe neden oldu. Gece toplanan yaklaşık 200 kişilik grup parti tabelasını indirmeye çalıştı. Jandarma ve polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı olay büyümeden önlendi. Akşam saatlerinde ise toplanan 100 kişilik bir grup polis barikatını aşarak HDP binasına saldırdı. Jandarma saldırganlara biber gazıyla müdahale etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Serik'e bağlı Kadriye Mahallesi'nde 2 gün önce HDP İlçe Örgütü açıldı. Bir grup, dün saat 22.00 sıralarında parti binasına gelerek 'Halkın Demokrasi Partisi Serik İlçe Örgütü' yazılı tabelanın indirilmesini ve ofisin kapatılmasını istedi. İhbar üzerine olay yerine jandarma ekipleri yönlendirildi. Grupta bulunanların sayısı 200'e ulaşınca polisten takviye ekip istendi. Jandarma, bina önünde güvenlik önlemi alırken toplanan grupta bulunanlar, "Bu; PKK'nın partisi. Burada bunların işi yok. Burası hassas bir ilçe. Tabelayı indirsinler" diye tepki gösterdi.

Yasin Börü cinayeti sanığının, olay günü askerde olduğu ortaya çıktı

"Tabelayı 2 gün önce astık"

Parti binasının bulunduğu bölgeye Kaymakam Erol Rüstemoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Ece, Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, HDP İl Eş Başkanı Zarife Atik, İlçe Başkanı Hüseyin Dakkak, Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı ve milletvekili adayı Halil Güzel de geldi.

HDP İlçe Başkanı Hüseyin Dakkak, "Bir grup gelerek parti binamızdaki tabelayı sökmek istedi. Gerekli yerlere haber verdik. Kaymakam jandarmayı bilgilendirdikten sonra gerekli güvenlik önlemi alındı. Mümkün olduğu kadar elimizden gelen her şeyi yaparak provokasyon olmasın diye çalıştık. Teşkilatımızı açmak için geçen ay müracaat ettik, 2 gün önce de tabelamızı astık. Serik'in konumunun farkındayız, herkesi kucaklamak istiyoruz" dedi.

BBP İlçe Başkanı Halil Güzel de, Serik'in çok hassas bir ilçe olduğunu belirtirken, "Üstelik ilçe teşkilatı değil 'örgüt' diyerek tabela asmışlar. Bugün bu tabela buradan inecek" diye konuştu.

Kaymakam Rüstemoğlu, jandarma ve polis yetkilileri taraflarla görüşerek gerginliğin büyümesini önlemeye çalıştı. Uzun süren uğraşların ardından ikna edilen grup bina önünden ayrıldı. Yaklaşık 4 saat süren gerginlikten sonra parti yetkilileri de binanın kepenklerini indirdi. Jandarma ve polis ekipleri sabaha kadar bölgede güvenlik önlemi aldı.

Tunceli'deki kazı çalışmaları sona erdi!

Haber devam ediyor
Haberin devamı

JANDARMA BİBER GAZIYLA MÜDAHALE ETTİ

Jandarmanın gün boyu güvenlik önlemi aldığı bölgede saat 21.00 sıralarında yaklaşık 100 kişilik bir grup toplandı. Sosyal medya üzerinden harekete geçip toplanan grup, ofisin yan kısımlarındaki HDP tabelalarının da kaldırılmasını istedi. Grup bir süre slogan atarken, jandarma önlerinde barikat oluşturdu. Tansiyon bir anda yükselince gruptan bazıları barikatı aşarak binaya saldırmaya başladı. HDP tabelalarını indirerek tahrip eden gruba jandarma biber gazı ve copla müdahale etti. Yaşanan arbedenin ardından grup uzaklaştırıldı.

‘En büyük asker bizim asker’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları atan grup ofise Türk bayrağı astıktan sonra dağılacaklarını söyledi. Türk bayrağını asan grup İstiklal Marşı’nı okuyup, alkışlarla olay yerinden ayrıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber