hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İBB tablet dağıtımı nasıl olacak? İBB tablet başvurusu nasıl yapılır?

  İBB tablet dağıtımı nasıl olacak İBB tablet başvurusu nasıl yapılır
  expand

  İBB’nin tablet duyurusundan sonra tablet ihtiyacı olanlar İBB tablet başvurusu yapmak için araştırma yapmaya başladı. Peki, tablet başvuruyla mı dağıtılacak? İBB tablet başvurusu nasıl yapılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İBB tarafından İstanbul'da yaşayan öğrencilere 40 bin tablet dağıtılmaya başlandı. Uzaktan eğitime katılmak isteyen ancak teknolojik imkansızlıklar nedeniyle zorluk yaşayan vatandaşlar tablet başvurusu için araştırma yapıyor. İhtiyaç sahibi öğrencilere binlerce tablet dağıtılırken vatandaşlar da İBB tablet başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor.

  İBB tablet başvurusu alınıyor mu?

  Evinde ilköğretim ve lisede okuyan 3 ve daha az öğrencinin bulunduğu ailelere 1 tablet, 4 ve üzeri öğrencinin bulunduğu ailelere ise 2 tablet desteğinde bulunulacak.

  Yapılan açıklama kapsamında bedava tablet başvurusu alınmayacağı, tıpkı 1. faz pandemi yardımı sürecinde olduğu gibi sosyal destek alan ailelere otomatik olarak tablet dağıtımı yapılacağı ilan edildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet ekipleri ailede eğitim gören çocuk sayısına göre sosyal destek alan ailelerin adreslerine tabletlerini teslim edecek. Dağıtılan tabletlerden yarısı wifi üzerinden, yarısı da sim kart takılarak internete bağlanabilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow