İlahiyatçı İhsan Şenocak'tan tepki çeken açıklama: "Kadınlar pantolon giymesin, kaşlarını almasın, üniversiteye gitmesin"

İlahiyatçı İhsan Şenocak'tan tepki çeken açıklama: "Kadınlar pantolon giymesin, kaşlarını almasın, üniversiteye gitmesin"

İlahiyatçı İhsan Şenocak kadınların pantolon giymesinin günah olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını iddia ederek, pantolon giyen, kaşlarını alan kadınların babalarını hedef aldı.

Birgün gazetesinin haberine göre, İlahiyatçı İhsan Şenocak'tan akıllara zarar fetva... Babalara "öğütler" veren Şenocak, "Nasıl ki bir çoban, koyunları ateşe atsa o çobanın ceza almasını istersiniz, bir baba da çocuklarını cehennem ateşinden korumalıdır" ifadelerini kullandı.


Dünya tacı geri alınan 18 yaşındaki Itır Esen'i konuşuyor!


TV yayını bir anda kesildi! Kıyamet alarmı verildi


“Kızlarınız pantolon giyerken yüreğiniz parçalanmıyor mu?”


Şenocak kadınların pantolon giymesinin de zararlı olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını iddia ederek şu ifadeleri kullandı:


"Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah'ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ'ye, Boğaziçi'ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak... Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme!”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS