hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İletişim Başkanlığı, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı' iddiasını yalanladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü." iddiasını yalanlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde; 

  Bazı basın yayın organlarında yer alan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü” iddiası doğru değildir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır. Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir.

   

  BAKAN ŞİMŞEK'TEN TEPKİ

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de sosyal medyada 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Şimşek arasında kriz' içerikli paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söyleyerek tepki gösterdi. Şimşek paylaşımında;

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor.

  Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var.

  Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız.

  Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz.

  Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır.

  Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow