İlk ara tatil ne zaman? Kasım ara tatili kaç gün?

İlk ara tatil ne zaman? Kasım ara tatili kaç gün?

MEB’in ara tatil uygulamasının ilki önümüzdeki günlerde yapılacak. Yaz tatili içerisinden alınan iki haftalık süreyi birer hafta olarak birinci ve ikinci döneme yerleştiren MEB bu sayede öğrencilerin daha sık aralıklarla tatil yaparken aynı zamanda da yaz tatilini dönüşü oluşan okula uyum probleminin önüne geçmeyi amaçlamıştı. Peki, kasım tatili olarak da adlandırılan ilk ara tatil ne zaman yapılacak?

MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde ilk ara tatilin hangi tarihte yapılacağını duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede Kasım ayı içerisinde ilk ara tatilin gerçekleştirileceği bilgisi paylaşılmıştı. Peki, öğrenciler kasım tatilini ne zaman ve kaç gün yapacaklar?


KASIM TATİLİ HANGİ TARİHTE?


MEB’in eğitim öğretim takvimi içerisinde aktardığı bilgilere göre ara tatil 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler hafta sonu tatillerinin de araya girmesiyle birlikte 16 Kasım Kasım 2019 Cumartesi gününden başlayarak 25 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar tatil yapmış olacaklar. Yani 2019 Kasım ayında öğrenciler 9 günlük bir ara tatil yapacaklar.


Yılın geri kalanında uygulanacak olan takvimdeki tatiller ise şöyle;  • Yarıyıl Tatili:20-31 Ocak 2019

  • 2. Ara Tatil: 6-10 Nisan 2019

  • Kapanış:19 Haziran 2019
     

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS