İncirlik'teki ABD itfaiye erinin ölüm nedeni

İncirlik'teki ABD itfaiye erinin ölüm nedeni

İncirlik'teki ABD itfaiye erinin ölüm nedeni

Adana'da evinin bahçesinde ölü bulunan İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda görevli ABD'li itfaiye şefini IŞİD'ın öldürdüğü iddiaları boş çıktı. Güvenlik kamerası kayıtları, itfaiye şefinin kablo ile damdan evine inmeye çalışırken kablonun kopması sonucu öldüğünü kanıtladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Turizm cennetinde yangın

12 Haziran 2016 tarihinde sabah saatlerinde Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'nde bir apartmanın bahçesinde hareketsiz halde yatan bir kişinin olduğunu gören vatandaşlar, 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbarda bulunmuştu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, şahsın hayatını kaybettiğini belirlemişti.

Polis, kısa süren araştırmada şahsın İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda itfaiye şefi ABD'li Thaddeus Mithcheel Borowicz (61) olduğunu tespit etti.

Polis, itfaiye şefinin esrarengiz ölümünü çözmek için çalışma başlattı.

Olay yerindeki kopmuş kablo ve diğer deliller toplanarak emniyete götürüldü. ABD'li şefin elinden de örnekler alındı.

Şahsın apartmanın giriş kapısında bulanan çantası da alınarak inceleme yapıldı.

IŞİD üstlenmişti

Olayla ilgili çalışmalar devam ederken IŞİD'e yakınlığıyla bilinen Amaq haber ajansı, Borowicz'in örgütün bünyesindeki "gizli bir birim" tarafından infaz edildiğini öne sürdü. Polisin yaptığı araştırma ve incelemeye göre ise Borowicz'in sabah işe gitmek için çantasını alıp evden çıktığını ancak otomobiline binmek isterken aracın anahtarını evde unuttuğunu fark ettiğini, eve çıktığında evin anahtarını da kapının üzerinde unuttuğu için eve giremediğini, bu nedenle eve girmenin yollarını aradığı tespit edildi.

Borowicz'in ABD'de komando eğitimi gördüğü ve burada itfaiye şefi olmasından dolayı kendisine güvendiği için apartmandan inip bir iş yerinden kablo alarak, bu kabloyu damdaki bacaya bağladığı ve aşağı sarkıtarak kablo ile 10. kattaki evinin açık olan penceresinden içeri girmeye çalıştığı ancak kablonun kopması sonucu düşerek hayatını kaybettiği, düşerken de demir korkuluklara çarpan bacaklarının koptuğu tespit edildi. Polisin yaptığı çalışmada ayrıca Borowicz'in elinde bacaya kablo bağladığı için is oluştuğu da belirlendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Borowicz'in kablo alıp apartmana girmesi güvenlik kamerası tarafından da görüntülendi.