hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İOKBS (Bursluluk Sınavı) ne zaman, başvurular hangi tarihte başlayacak?

  İOKBS (Bursluluk Sınavı) ne zaman, başvurular hangi tarihte başlayacak
  expand

  2019 İOKBS başvuruları için geri sayım başladı. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yani eski adıyla Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile birçok öğrenci eğitim desteği alabilecek. Peki, destek alacak kişilerin belirleneceği İOKBS sınavı başvuruları ne zaman başlayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bursluluk sınavı başvuru sürecinin başlamasının ardından öğrenciler önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek sınava kayıtlarını yaptırabilecek. Sınavdan başarılı puanlar alınması halindeyse gerekli eğitim desteğini almaya hak kazanacaklar. İşte İOKBS süreci ile ilgili tüm detaylar ve önceki başvurulara ilişkin ipuçları…

  BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN?

  2019 İOKBS başvuru tarihleri henüz belli olmadı, ancak geçtiğimiz dönem düzenlenen İOKBS için başvurular 12 Mart'ta başlamış ve 5 Nisan'da sona ermişti. Bu yıl başvuruların bu hafta içerisinde başlaması bekleniyor.

  Öte yandan, başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr, http://www.odsgm.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılmıştı. Öğrenci velisi tarafından (çocuğunun başvuru şartlarını taşıması halinde) öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusu da yapılabilmişti.

  Şartları taşıyan öğrencilerin başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanmıştı.

  SINAV HANGİ TARİHTE?

  MEB’in yayımladığı 2019 sınav takvimine göre; ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) 2 Haziran 2019 'da yapılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow