Son Dakika

İOKBS ertelendi mi? Bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak? İOKBS sınav tarihi açıklandı mı?

A A

20.04.2021 - 09:23 Son Güncelleme:

İOKBS bursluluk sınavı ile ilgili erteleme açıklaması geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan gelmişti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada burs sınavının erteleneceğini duyurmuştu. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, 2021 İOKBS sınav tarihi belli oldu mu?

İOKBS ertelendi mi? Bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak? İOKBS sınav tarihi açıklandı mı?

Binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen İOKBS için geri sayım sürdürüyor. Normal şartlar 25 Nisan’da yapılacak olan sınav için erteleme kararı geçtiğimiz günlerde gelmişti. İşte Bakan Selçuk’un açıklamaları ve sınava ilişkin son bilgiler…

İOKBS NE ZAMAN YAPILACAK, BURSLULUK SINAVI TARİHİ BELLİ Mİ?

Öğrencilerin gündeminde yer alan Bursluluk sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, "1 milyon civarında öğrencimizin 25 Nisan'daki bursluluk sınavını erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Çünkü salgının durumuna bakmamız lazım. Geçen sene eylüle ertelemiştik. " dedi.

Bu kapsamda vaka sayılarında düşüş yaşanmadan sınavın gerçekleştirilemeyeceği söylenebilir. Ramazan sonrası vaka sayıların gerileme olması durumunda sınav tarihine ilişkin yeni açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapılması durumunda haberimizde yerini alacak.