hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB 2020 İOKBS (bursluluk sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

  MEB 2020 İOKBS (bursluluk sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  2020 İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için bir haftadan az bir süre kaldı. Sınava katılan adaylar elde ettikleri sonuçlara göre eğitim desteği almaya hak kazanacaklar. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak ve bursluluk sınavı sonuçları hangi tarihte ilan edilecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2020 yılında İOKBS’ye katılan adaylar için süreçte sona yaklaşıldı. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na ilişkin sorular ve cevaplar geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Bursluluk sınavı sonuçları ile birlikte MEB’den eğitim desteği alacak öğrenciler açıklanmış olacak. İşte sonuçlarla ilgili bilinmesi gerekenler…

   

  BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu takvime göre İOKBS sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak. Adaylar MEB’in ilgili sayfasından şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlara ulaşabilecekler. İlk bursların da ekim ya da kasım ayında adayların hesaplarına yatması bekleniyor.

  İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANMIŞTI

  Bursluluk sınavı soru ve cevapları ile ilgili MEB'den resmi açıklama geldi. "5 Eylül 2020 Tarihinde Yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları" başlıklı açıklamada 5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıfların soruları ve cevapları yayınlandı.

  İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow