hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2020 İOKBS (bursluluk sınavı) sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

  2020 İOKBS (bursluluk sınavı) sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak
  expand

  2020 İOKBS bursluluk sınavı Eylül ayının ilk haftasında yapılmış ve adaylar hem sorular hem de sonuçlar için geri sayıma başlamıştı. Bursluluk sınavı sonuçları ile ilgili resmi açıklama yapılsa da İOKBS soruları ve cevapları ile ilgili net bir tarih verilmemişti. Peki, bursluluk sınavı soruları ve cevapları nasıl öğrenilir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İOKBS soruları ve cevapları ile ilgili MEB’den açıklama geldi. Adayların eğitim desteği alabilmeleri için sınavdan yeterli puanı elde etmeleri gerekiyor. Peki, resmi sonuçlar açıklanmadan önce öğrencilerin kendi doğru ve yanlışlarını tespit edebilecekleri sorular ve cevap anahtarı nasıl öğrenilir?

  İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

  Bursluluk sınavı soru ve cevapları ile ilgili MEB'den resmi açıklama geldi. "5 Eylül 2020 Tarihinde Yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları" başlıklı açıklamada 5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıfların soruları ve cevapları yayınlandı.

  İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu takvime göre İOKBS sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak. Adaylar MEB’in ilgili sayfasından şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlara ulaşabilecekler. İlk bursların da ekim ya da kasım ayında adayların hesaplarına yatması bekleniyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow