hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsias Oteli davasında 3'ü tutuklu 11 kişi hakim karşısına çıktı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKİHA

  6 Şubat depremlerinde sembol noktalardan biri de Adıyaman'daki İsias Otel'di. Aralarında sporcu çocukların da olduğu 72 kişiye mezar olan otel hakkındaki davada 3'üncü duruşma görüldü. Duruşmayı KKTC Başbakanı Ünal Üstel de yerinde takip etti. Tutuklu sanıklar bir kez daha suçlamaları reddetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6 Şubat depremlerinin ilk anında yıkılmış, enkazında yaşam üçgeni oluşturacak alan bile kalmamıştı. 72 kişinin hayatını karartan İsias Oteli davasında 3. duruşma görüldü.

  İsias Oteli davasında 3ü tutuklu 11 kişi hakim karşısına çıktı

  Duruşmayı, yakınlarını kaybedenlerin yanı sıra Kıbrıs Başbakanı Ünal Üstel de takip etti. Üstel, “Adıyaman’da adalet arıyoruz, çünkü bizim acımız büyük ve dinmeyecek. Ve bu felakette biz de KKTC olarak şampiyon meleklerimizi, çocuklarımızı kaybettik acımız çok büyüktür” dedi.

  İsias Oteli davasında 3ü tutuklu 11 kişi hakim karşısına çıktı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Duruşmada otel sahibi Ahmet Bozkurt, otel yönetim kurulu üyesi Mehmet Fatih Bozkurt ve mimar Erdem Yıldız olmak üzere toplamda 11 sanık hakim karşısındaydı. Bozkurt, kendisine "katil" denilmesine yönelik ifadelere karşı çıktı. Otelin kolon sayısının fazla ve genişliğinin yüksek olduğunu söyledi. "Ben sağlam bir otel yaparken beni haksız yere eleştirmelerini kabul etmiyorum." dedi. Kaçma ihtimali bulunmadığını ifade eden Bozkurt, "kaçacak olsam Kıbrıs savaşına çağrıldığımda kaçardım" dedi. Kendisinin müteahhit olmadığı için suçu bulunmadığını savundu.

  Mehmet Fatih Bozkurt'sa, bina yapıldığı zaman kendisinin öğrenci olduğunu, kendisinin 2001'de şirkete katıldığını aktardı. Yönetim kurulunda olsa da oteli işletmediğini söyledi. Mimar Erdem Yıldız da yapımın kendisiyle ilgisi olmadığını aktardı.

  İsias Oteli davasında 3ü tutuklu 11 kişi hakim karşısına çıktı

  Verilen kısa aranın ardından mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmederek duruşmayı 22 Ekim'e erteledi.

  Otelde deprem sırasında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden voleybol turnuvası için gelen aralarında sporcu, öğretmen, antrenör ve Türkiye Turist Rehberleri Birliği üyelerinin de bulunduğu 72 kişi hayatını kaybetmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow