hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gözler 17 Nisan'da: İstanbul finans merkezi açılıyor! Bakan Kurum'dan açıklamalar

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi açılışı öncesi açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

  Finans şirketleri bu ofislerimizde hizmet verecekler. Finansın kalbi burada finans merkezinde atacak. Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu iradeyle gururlanacağımız projeyi İstanbullularımıza  sunuyoruz.

   "YATIRIM DEĞERİ 65 MİLYAR LİRAYI BULMUŞTUR"

  Süreci hamdolsun tamamladık. Bu projenin yatırım değeri 65 lirayı bulmuştur. 100 bin kişiyi misafir edecek bir alandan bahsediyoruz.

  17 NİSAN'DA AÇILIŞI YAPILACAK

  Hem ülkemize hem de İstanbulumuza katma değer sağlayacaktır. 17 Nisan'da Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle bu dev eserin açılışını hep birlikte yapacağız. İstanbul finans merkezinin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz."

  İstanbul Finans Merkezi, 1.3 milyon metrekare ofis alanı, 100 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 2.100 kişilik kongre merkezi, 5 yıldızlı oteli ve akıllı şehir modeli ile yurt içi ve yurt dışından bir çok misafiri ağırlayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  21 OFİS BİNASI...

  Projenin bankalar etabında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın ilgili birimleri faaliyete geçecek. İstanbul Finans Merkezi’nde 21 ofis binası bulunuyor. Açıklamaya göre projede ofisler ve alışveriş merkezi açılışın çok öncesinden kapasitesinin çok daha üzerinde talep topladı.

  OTEL VE AVM VAR

  Merkezdeki ofis çalışanlarıyla birlikte her gün 100 bin ziyaretçiyi ağırlaması beklenen alışveriş merkezinde yerli ve yabancı dünyaca ünlü restoran ve perakende markalarının mağazaları yer alacak. 5 yıldızlı otel ise 325 oda sayısı ve 80’e yakın uzun süreli konaklamaya uygun oda tipi ile hizmet verecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow