Canlı İstanbul seçim sonuçları (2018 İstanbul Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ve oy oranları CNN TÜRK'te!)

Canlı İstanbul seçim sonuçları (2018 İstanbul Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ve oy oranları CNN TÜRK'te!)

Canlı İstanbul seçim sonuçları (2018 İstanbul Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ve oy oranları CNN TÜRK'te!)

24 Haziran 2018 İstanbul seçim sonuçları 10 milyonu aşkın seçmen sayısıyla genel sonuçlara büyük etkisi olacak olan şehirden gelecek resmi sonuçları merak konusu yaptı. Yüksek Seçim Kurulu’nun Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Seçim Çevresi Sandık ve Seçmen Sayıları bilgisine göre il genelinde 28 bin 763 sandık kurulacak. İşte İstanbul seçim sonuçları ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili tüm detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul seçim sonuçları iki farklı oy pusulasında kullanılacak oylardan hangi tercihlerin çoğunlukta çıktığını gösterecek. Her seçimde olduğu gibi en fazla seçmen sayısına sahip olan İstanbul’da 1. 2. ve 3. bölgeler genel sonuçlara etki edecek. Peki, İstanbul’da bundan önceki seçim sonuçları neler olmuştu ve oy dağılımı nasıl şekillenmişti?

Son seçimlerde katılım oranının oldukça yüksek olduğu İstanbul’da seçmen sayısı genel sonuçlara büyük etki sağlamıştı.

12 EYLÜL 2010 REFERANDUMU İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

Anayasa değişikliğine dair referandumun yapıldığı 2010 yılında il genelinde yüzde 10’luk bir fark ortaya çıkmıştı. Değişikliğin yapılmasına dair “Evet” oyu kullananların yüzdesi 54,9 olarak belirlenirken “Hayır” oyunu kullananlar yüzde 45,1 olarak duyurulmuştu.

10 AĞUSTOS 2014 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İSTANBUL SONUÇLARI

2014 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul’da yüzde 49,8 oranında Recep Tayyip Erdoğan oy alırken Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 41,1 oy oranına sahip olmuştu.

1 KASIM 2015 İSTANBUL GENEL SEÇİM SONUÇLARI

2015 yılındaki genel seçimlerde AKP’nin yüzde 49, CHP’nin ise yüzde 30,1 oy oranı sağladığı ilden en fazla oy çıkaran üçüncü parti HDP dördüncü parti ise MHP olmuştu.

24 Haziran 2018 günü gerçekleştirilecek seçimlerde İstanbul 1. bölgede 3.820.086 seçmen oy kullanacak ve 10.410 sandık kurulacak. İstanbul içerisinde yer alan bölgelerde en az oy oranına sahip olan 2. bölgede 3.043.424 kayıtlı seçmen bulunurken bu seçmenler oylarını kullanabilmesi için 8.311 sandık kurulacak. İstanbul 3. bölgede ise 3.696.176 seçmen kurulacak 10.042 sandıkta oy kullanacak

24 HAZİRAN 2018 İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

İstanbul’da oyların kullanacağı 39 ilçe ise şöyle; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SEÇMEN KAĞIDI OLMADAN OY KULLANILABİLİR Mİ?

Anayasadaki 18 maddenin değişimi için yapılan referandumda hangi okul ve sandıklarda oy kullanacağını araştıran vatandaşlar, YSK'nın internet sitesi üzerinden 'nerede oy kullanacağım' uygulamasıyla aradıkları yanıtı buluyor. Peki, seçmen kağıdı olmadan oy kullanılabiliyor mu? Halk oylaması öncesi seçmen kağıdı gelmeyen ya da bu bilgileri teyit etmek isteyen vatandaşların rağbet gösterdiği YSK seçmen sandık sorgulama işlemi, E-Devlet aracılığıyla kolayca sorgulayabiliyor. Buradan elde edilen bilgiler ve nüfus cüzdanı ile kayıtlı olduğunuz sandıkta oy kullanabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul seçim sonuçları yasakların kalkmasının ardından anlık olarak bu sayfadan takip edilebilecek.