İstanbul seçim sonuçları 2019… İlçe ilçe İstanbul oy oranları CNN TÜRK’te!

İstanbul seçim sonuçları 2019… İlçe ilçe İstanbul oy oranları CNN TÜRK’te!

Seçim sonuçları İstanbul genelinde oy kullanan 10 milyona yakın seçmen tarafından belirlendi. İlçe ilçe İstanbul seçim sonucu ve oy oranları bu seçimde de cnnturk.com’dan anlık olarak takip edilebilecek. İşte sandık başına giden seçmenler tarafından belirlenen İstanbul oy oranları…

İstanbul seçim sonucu CNN TÜRK’ün seçim 2019 sayfasında anlık olarak yerini alacak. Adayların elde ettikleri oy oranları ilçe ilçe sonuçlar ve açılan sandıklar detaylı olarak cnnturk.com’dan takip edilebilecek. İşte seçim sonuçları ile ilgili bazı detaylar…


İl genelinde oy kullanma işlemleri saat 08:00’de başlamış ve 10 milyonu aşkın kayıtlı seçmenin yer aldığı Mega Kent’te vatandaşlar sandık başına gitmişti. Saat 17:00’de sona eren oy kullanma işlemlerinin ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı.


Kesin seçim sonuçları öncesinde adayların elde ettiği oy oranı ise CNNTÜRK’ün seçim 2019’a özel olarak hazırladığı sayfadan takip edildi. 39 ilçenin yer aldığı kentte 31 bin 186 sandık kuruldu.  Seçmenler diledikleri adaydan yana tercihlerini kullandı.


23 HAZİRAN 2019 İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


İBB SEÇİM SONUÇLARI İÇİN AYNI SEÇMENLER OY KULLANDI


Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan bilgilendirmede bu seçimin yenileme seçimi olduğu için sadece 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçmen listelerinde yer alan adayların oy kullanacağı belirtildi. Yerel seçimlerin ardından ikametgahını İstanbul’a aldıran kişiler seçmen listelerinde yer almadı. Öte yandan hayatını kaybeden, askerde olan, kısıtlı durumda olan ve vatandaşlıktan çıkarılan kişiler de yine İstanbul seçim sonuçları için oy kullanamadı.


İBB seçimlerinde oy kullanan seçmenlere oy verme işlemi esnasında tek zarf ve tek pusula verildi. Oy kullanma işlemini gerçekleştiren kişiler ardından pusulanın içerisinde bulunduğu zardı oy sandığına attı ve isminin karşılığına imza atarak oy kullanma işlemini tamamladı.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS