hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul'da yolcu otobüsünü ateşe verdiler

  İstanbulda yolcu otobüsünü ateşe verdiler
  expand

  İstanbul'da otomobilleri kundaklama eylemleri sürüyor. Kasımpaşa'da, kimlikleri henüz belirlenemeyen kişilerce kundaklanan şehirler arası yolcu otobüsü, kullanılamaz hale geldi.

  Halıcıoğlu otobüs durağı yakınında park halinde olan ve Öz Bolu Turizm'e bağlı çalışan 34 UE 6129 plakalı şehirler arası yolcu otobüsü, 3 kişi tarafından benzin dökülerek ateşe verildi.
   
  Çıkan yangın, Şişli ve Balat itfaiye ekiplerince söndürülürken, boş otobüs kullanılamaz hale geldi.
   
  Yanan aracını görünce fenalık geçiren otobüsün sahibi ve şoförü Özer Öztürk, olay yerine gelen ambulansta tedavi edildi.
   
  İstanbul'da araç kundaklamaları
   
  İstanbul'da son dönemde artan kundaklama olaylarının ilki, 9 Aralık 2007'de meydana geldi. Bu tarihte Kağıthane'de 12 otomobil kundaklandı.
   
  Ardından, sırasıyla 15 Aralık'ta Beyoğlu'nda 2, Bağcılar'da 1 otomobil, 19 Aralık'ta Şişli'de 2 otomobil, 21 Aralık'ta Beşiktaş'ta 3, Bağcılar'da 1 otomobil, 22 Aralık'ta Ümraniye'de 5 otomobil, 23 Aralık'ta Üsküdar'da 5, Ümraniye'de 1 otomobil, dün Gaziosmanpaşa ve Şişli'de 1'er otomobil, bugün de Beykoz'da 4 otomobil, Şişli'de de 1 iş makinesi kundaklandı.
   
  Başbakan Erdoğan tepki göstermişti
   
  Konuyu bugün AKP grubuna taşıyan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Mal güvenliğini sağlamak görevimiz. Ne gerekiyorsa yapılacak'' demişti.
   
  AKP grubuna hitap eden Başbakan Erdoğan, dün gece itibarıyla kundaklanan araç sayısının 39'a yükseldiğini belirtti.
   
  Erdoğan, "Bu araçların sahiplerinin ne günahı var? Bu araçlar kimindir, neyin nesidir? Niye bunlar yakılıyor? Bunları yakanları bir vatandaş olarak bağışlama hakkımız olabilir mi? Hele hele, işin idari noktasında bulunanlar olarak buna seyirci kalmak mümkün olabilir mi?" sorularını yöneltti.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow