İstanbul'daki hız ve drift tutkunlarına polisten baskın

İstanbul'daki hız ve drift tutkunlarına polisten baskın

İstanbul’da, vatandaşları canından bezdiren sürücülere baskın düzenlendi. Drift yapıp makas atarak can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürenlere yönelik 7 saatte 70 işlem yapıldı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda drift yapan ve makas atarak trafikte diğer sürücülerin can ve mal güvenliklerini tehlikeye düşüren sürücülere yönelik uygulama yaptı.


Sabah gazetesinde yer alan habere göre özellikle geçen hafta Kadıköy Bağdat Caddesi'nde lüks bir otomobilin kaldırımdaki iki yayaya çarpması üzerine 155 Polis İmdat Hattı'na peş peşe ihbar ve şikâyetler yağınca polis harekete geçti. Sürücü ve yayaların can ve mal güvenliklerini hiçe saydığı belirlenen sürücü M.T., kimliği tespit edilerek gözaltına alındı. M.T.'ye "Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek" suçundan yasal işlem yapıldı.


Gece 03'e kadar uygulama yapıldı


Trafik Denetleme'ye bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği, cumartesi akşamı 20.00'den gece 03.00'e kadar Bağdat Caddesi başta olmak üzere İstanbul genelinde sokaklardaydı. Ppolisin şok baskınlarında, modifiye otomobillere abart egzoz takan, drift yapan veya makas atan sürücülere cezai ve adli işlem yapıldı. Sadece Bağdat Caddesi'nde 7 saatte 70 sürücüye yasal işlem uygulandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS