hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İşte AK Parti'nin 23 Haziran stratejisi

  İşte AK Partinin 23 Haziran stratejisi
  expand

  AK Parti kurmayları yenilecek seçimler için İstanbul’a çıkarma yapacak ve seçim çalışmalarında ilk hedef AK Partili küskünler olacak. İlçede AK Parti’ye oy veren, büyükşehirde ise sandığa gitmeyen, boş oy atan ya da CHP’ye verdiği tahmin edilen küskün seçmenlerin yoğun olduğu bölgeler tek tek tespit edildi. Çalışmalar, İstanbul teşkilatı tarafından öncelikli olarak buralara yoğunlaşacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da önceki akşamki MYK’da “Teşkilatın ve tüm ilçe belediye başkanlarımızın tam kadro bu seçimlere yoğunlaşmasını istiyorum” mesajını verdiği kaydedildi. Cuma günü toplanması beklenen MKYK’da da konu detaylı ele alınacak.

  AK Parti’nin birçok kurmayının İstanbul’a çıkarma yapması beklenirken Erdoğan da kampanya sürecinde yoğun bir İstanbul programı yapacak. Bu süreçte İstanbul’a büyük göç veren Erzincan, Sivas, Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun, Kastamonu’nun AK Parti il başkanları ile milletvekilleri de İstanbul mesaisine başlayacak. Genel Başkan Yardımcıları ve MKYK üyeleri de tam kadro çalışmalarda yer alacak. MYK’da “Ramazan ayının iyi değerlendirilmesi ve ev ziyaretlerinin artırılması” konusu da ele alınırken Erdoğan’ın bu konuda hassas olunması için talimat verdiği öğrenildi.

  Uyumsuzluk aşılacak

  MYK toplantısında teşkilat çalışmasının önemine dikkat çekildiği öğrenildi. AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ile İl başkanlığı arasındaki uyumsuzluğun teşkilatı da etkilediği yorumları yapılırken yeni seçim döneminde birlikte çalışmaların artırılması bekleniyor. İstanbul seçimleri ile ilgili koordinasyonun ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’de olması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kampanya Ünal’da

  Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise seçim kampanyasının başında olacak ve tanıtım, medya ile strateji ekibini yönetecek. Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da 31 Mart’ta olduğu gibi seçim işlerini yönetecek.

  AK Parti kampanyasını 16 milyon seçmen için kurgulayacak, ancak öncelik küskün seçmene verilecek. MYK toplantısında İstanbul’daki seçim sonuçlarına dair bazı veriler de ele alınırken ilçede AK Parti’nin önde çıkmasına karşın büyükşehirde ciddi oy kaybı yaşandığına dair daha önce yapılan tespitler yeniden değerlendirildi. AK Parti’ye yakın olduğu düşünülen ancak oy kullanmadığı, boş oy attığı veya CHP’ye verdiği düşünülen belli bölgelerdeki seçmene yoğunlaşılacak. Bu kişilere, “Mesajınızı 31 Mart’ta verdiniz” söylemi ile yaklaşılacak.

  AK Parti kurmayları MYK’da 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasındaki AK Parti’ye olan yönelimi de örnek göstererek bunun bir benzerinin İstanbul’da da olabileceği yorumunda bulundu. AK Parti, 23 Haziran seçimlerinde 31 Mart’ta belediye meclisinde aldığı oya yakın oyu almanın hesap ve planlarını da yapmaya başladı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow