İşte Ege'de kriz yaratan olayın fotoğrafı

Video: İşte Ege'de kriz yaratan olayın fotoğrafı
<a class="in-news-link" href="/aydin" target="_blank" title="Aydın haberleri">Aydın</a>'ın <a class="in-news-link" href="/didim" target="_blank" title="Didim haberleri">Didim</a> ilçesi açıklarında bulunan ve Yunanlıların Anthropfas dediği Hurşit kayalığına bir grup Yunanlı tarafından bayrak dikildi. Başbakan Yıldırım'ın tepki gösterdiği olayın fotoğrafları ortaya çıktı. Yunan Savunma Bakanlığı "araştırıyoruz" açıklaması yaptı.

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında bulunan ve Yunanlıların Anthropfas dediği Hurşit kayalığına bir grup Yunanlı tarafından bayrak dikildi. Başbakan Yıldırım'ın tepki gösterdiği olayın fotoğrafları ortaya çıktı. Yunan Savunma Bakanlığı "araştırıyoruz" açıklaması yaptı.

Didim açıklarında bulunan Hurşit kayalığına 3 kişi tarafından Yunan bayrağı dikildi. Haberin duyulması üzerine SAT komandoları geçtiğimiz cuma günü Ege Denizi’ndeki Hurşit kayalığına çıktılar. Yunan bayrağını kaldırıp kayalıktan ayrıldılar.

Başbakan Binali Yıldırım'ın 'gereken karşılığı veririz' diyerek tepki gösterdiği olayın fotoğrafları da ortaya çıktı. Ege'de yaşanan bayrak krizinin ardından Yunan Savunma Bakanlığı'ndan da açıklama geldi. Açıklamada, "Fotoğrafların nerede ne zaman çekildiği belli değil, araştırıyoruz" denildi.

Yunanistan'dan yanıt

Yunan Hükümeti Sözcüsü Dimitri Canakopulos, Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarının ardından "Araştırıyoruz ama her halükarda, sayın Yıldırım’ın açıklamaları tahrik edicidir ve kınanmaktadır. Yunanistan ne “gri bölgeler” (aidiyeti meçhul bölgeler) teorisini ne de toprak egemenliğine yönelik herhangi bir şüpheyi kabul edecektir" ifadelerinde bulundu. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS