hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Parti'de Akşener kavgası

  İYİ Parti eski genel başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'deki görüşmesi sonrası genel merkezden sert eleştiriler, o eleştirilere yanıt da Akşener'e yakın isimlerden geldi. İYİ Parti yöneticilerinin Akşener'e yaptığı "Görüşme içeriğini açıkla" çağrılarına ne yanıt var? Detaylar haberimizde...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AKŞENER'E YAKIN İSİM AKBURAK: BU TANTANA ÇOK GEREKSİZ

  İYİ Parti eski genel başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'deki görüşmesi sonrası İYİ Parti'den sert eleştiriler geldi. Son olarak genel merkez Akşener'e, "Görüşme içeriği açıkla" diye seslendi. Eleştirilere yanıt Akşener'e yakınlığı ile bilinen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak yanıt verdi. Akburak sosyal medyadan İYİ Partililere bu tantana çok gereksiz dedi. Sözcü TV'ye konuşan Akburak, "Akşener'in görevden aldığı il başkanını yeniden aynı yere il başkanı yapan bir partiyi neden bilgilendirsin" dedi.

  AKBURAK: CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI İDDİASI YALAN

  Burak Akburak ayrıca görüşmede, Erdoğan'dan oğlu için Paris büyükelçiliğini istediği iddiasına Akşener'in çok sinirlendiğini söyledi. Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif edildi iddiasını da Akburak yalanladı. Ancak böyle bir teklif gelirse Akşener kabul eder mi sorusuna ise Akburak, "Bakılır, değerlendirilir" yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AKŞENER İYİ PARTİ'DEN İHRAÇ EDİLİR Mİ?

  Akburak, Akşener'in partiden ihraç edilmesinin gündeme geldiğini de söyledi. "Buyursunlar etsinler bakalım ortada İYİ Parti kalıyor mu hodri meydan" değerlendirmesini yaptı.

  AKŞENER'İN ÖZEL KALEMİ: GÖREV TEKLİFİ TALEP OLMADI

  Akşener'in özel kalem müdürü Bekar da TGRT Haber'e Akşener-Erdoğan görüşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. "Ne bir görev teklifi ne de bir talep gündeme geldi" dedi. Bekar, Akşener-Bahçeli görüşmesinin olmayacağını söyledi.

  DERVİŞOĞLU: BEKLEMİYORDUM AMA ŞAŞIRMADIM

  İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da T24 internet sitesine konuştu ziyaret için. "Beklemiyordum ama şaşırmadım. Elbette içeriğini bilmiyorum. Görüşmeye dair açıklamadan sonra sağ olsunlar bizi bilgilendirdiler. Son görüşmeden sonra da açıklama yapılmadı. Yani sorunun muhatabı elbette ben değilim" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow