hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Parti’den yeni kopmalar yaşanır mı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski İYİ Parti lideri Akşener görüşmesi sonrası İYİ Parti'den yeni kopmalar gündeme gelir mi? İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu hafta sonu bazı milletvekillerinin Akşener'in sözcülüğünü yapması için "görmezden gelemem" çıkışını yaptı. Bu isimlere disiplin süreci başlatılacak mı? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesi sonrası İYİ Parti'den yeni kopmalar gündeme gelir mi? Müsavat Dervişoğlu hafta sonu bazı milletvekillerinin Akşener'in sözcülüğünü yapması için "görmezden gelemem izin veremem" çıkışını yaptı. Bu isimler için parti içi disiplin mekanizması mı çalıştırılacak?

  İYİ Parti’den yeni kopmalar yaşanır mı

  Akşener'e yakınlığı ile bilinen İstanbul Milletvekili Burak Akburak bu süreçte öne çıkan isim oldu. Akburak, CNN TÜRK'e değerlendirmelerde bulundu.

  “Üzerime alındım elbette, kırıldım. Kırılmamak mümkün mü? Ama Müsavat Dervişoğlu benim abimdir, ters düşsek bile saygıda kusur etmem. Şu an bir talebim yok ama kendisi çağırırsa gider görüşürüm aramızda abilik kardeşlik hukuku var.”

  İYİ Parti’den yeni kopmalar yaşanır mı

  Akburak, "Kurucu Genel Başkan’ımız Meral Akşener'i yıpratma operasyonuna da razı gelmem" ifadelerini kullandı. Peki Akburak partiden ayrılmayı düşünüyor mu? "Şu an ayrılma niyetim yok ben partinin kurucuları arasında yer alıyorum dışarıdan gelmedim ama parti yönetimi gereğini yaparsa kendileri bilir" yanıtını verdi.

  İYİ Parti'de disiplin süreci başlar mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Parti kulislerinde, Dervişoğlu için geçmişten tanıyanlar kararları fevri ve duygusal almaz, aklı önde tutar yorumları yapıyor. Ayrıca ipleri koparması durumunda partinin iç karışıklığa sürüklenebileceği buna müsaade etmeden bir formül bulabileceği konuşuluyor. İhraç olmasa da uyarı veya kınama amaçlı bir disiplin süreci olabileceği de ihtimallerinden söz ediliyor.

  Ve 4 vekil AK Parti’ye geçecek iddiası. Burak Akburak bu iddia için, "Ben de duyuyorum ama onlardan biri ben değilim bu yapının içinde yokum o yüzden bilmiyorum " dedi.

  İYİ Parti'den vekil seçilenlerin mevcut iktidar ve sisteme muhalif olarak siyaset yaptığı kurumsal kimliğin de bunu gerektirdiği bu bilinçle İYİ Parti’den vekil olunduğu tespitleri partinin kulislerinde yapılıyor. 4 vekilin AK Parti’ye geçeceği iddiaları için AK Parti kaynakları, "Bir bilgimiz yok böyle bir gündemimiz de şu an yok partinin yetkili kurullarında konuşulan bir şey yok" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti’den yeni kopmalar yaşanır mı

  İleride AK Parti’nin ilkelere uyanlar olursa yine değerlendirilir mesajı veriliyor ama şu anda böyle bir durum yok yetkili kurullarda konuşulan bir şey yok vurgusu yapılıyor.

  Bir yandan da İYİ Parti'de gözler çarşamba günü gerçekleştirilecek grup toplantısına çevrildi. Genel Başkan Dervişoğlu'nun önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow