hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İzmir TOKİ başvuruları 2022 zaman, fiyatları neler? TOKİ İzmir başvuru şartları neler, nerelerde yapılacak?

  İzmir TOKİ başvuruları 2022 zaman, fiyatları neler TOKİ İzmir başvuru şartları neler, nerelerde yapılacak
  expand

  Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından 81 ilde yapılacak olan TOKİ sosyal konut projesiyle ilgili detaylar gündemde. İzmir TOKİ başvuru ekranı, başvuru şartları, tarihleri, ev fiyatları gibi birçok detay vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, İzmir TOKİ sosyal konut başvuruları zaman? TOKİ İzmir başvuru şartları, fiyatı ve yeri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal konut projesinin tüm detayları ev almayı planlayan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün açıklandı. 81 ilde vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlayacak projede İzmir için planlanan şartlar araştırılıyor.

  TOKİ İZMİR SOSYAL KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  TOKİ sosyal konut başvuruları yarın başlayacak ve ekim sonuna kadar sürecek. 

  TOKİ İZMİR KONUTLARININ YAPILACAĞI YERLER

  İZMİR TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU DETAYLARI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını bugün canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklaması şöyle; Bu devasa sosyal konut projemizin ilk etabını oluşturan 250 bin konutu 2 yılda bitirerek hak sahiplerinin kullanımına sunmayı planlıyoruz. Projemizin bu ilk etabı dahi cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut atılımıdır. 50 binini İstanbul'da, 18 binini Ankara'da 12 bin 500'ünü İzmir'de 8 bin 650'sini Bursa'da, 7 bin 500'ünü Konya'da inşa edeceğiz. Diğer illerimizde de değişen sayılarda konut sayısı paylaşacağız. Şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500 konut, engelli vatandaşlarımıza 12 bin 500 konut, emekli vatandaşlarımıza ise 50 bin konut kontenjan ayırıyoruz. Gençlerimiz için de bir kontenjan oluşturduk. 50 binini de gençlerimize tahsis ettik.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vatandaşlarımız toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabilecektir. Aynı şekilde toplamda 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecektir. 

  İstanbul'da hane geliri 18 bin liranın, diğer illerde 16 bin liranın altında olan herkes başvurabilecektir. Bu projeleri ticari kazanç kaynağı haline getirmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Devleti kandırarak hak etmediği halde TOKİ'den ev almaya çalışanların evlerini kaybedeceği denetim mekanizması kuracağız. Belirlenen toplam bedelin yüzde 10'u peşin alınacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow